Навіть в 90-х роках минулого століття у росіян не було такого відчаю і розуміння безвиході

|
Версия для печатиВерсия для печати

Звичне для росіян явище еміграції тривало з різних причин протягом всього минулого століття.  До 2010 року ситуація з мігрантами була, за спостереженнями демографів, стабільною. Але в останні роки спостерігається різке збільшення тих, хто хоче залишити Росію і жити в іншій країні. Кількість емігрантів в рік зросла в 4-5 разів в порівнянні з початком століття нинішнього.

Про це пише автор проекту «Російська Америка» Юрій Моша для видання rusmonitor.com.  « Я постійно зустрічаюся з тими, хто хоче покинути країну і переїхати, цитую «в цивілізацію». Навіть в 90-х роках минулого століття у людей не було такого відчаю і розуміння безвиході, що відбувається. Тоді ще більш-менш стерпно працювали комунальні служби, в будинках було тепло. Те, що відбувається зараз в провінційних містах і селищах, інакше як тотальної розрухою і зубожінням не назвеш», пише він.

Зарплати не встигають за зростанням цін на продукти харчування і одяг. Плюс війни, які веде країна, через що щодня гинуть молоді хлопці, і санкції, що обмежують можливості. Відтік кваліфікованих кадрів з Росії в країни зарубіжжя набув масового характеру. Люди з вищою освітою, фахівці - ось ті, хто складає зараз левову частку емігрантів. У той же час на кількості населення країни це не позначається, тому що в Росію постійно приїжджають мігранти з країн колишнього СНД і Китаю. Однак відплив кваліфікованих кадрів вже створив пролом, заповнити який мігрантами з країн Азії неможливо.

У той же час, в тій же Америці, постійно зацікавлені в притоці «мізків». Особливо привабливими фахівцями стали співробітники IT-компаній. Затребуваними за кордоном виявилися російські медики. І багато хто з них не обмежуються скромною роллю «доглядальниці», а працюють за фахом. Нострифікація диплома цілком реальна, і для цього не потрібно платити шалені гроші. Навіть незнання мови не зупиняє нинішніх російських емігрантів: численні курси пропонують вивчити англійську за короткий час.

Варто зауважити, що з'явився цілий клас «прихованих емігрантів», які залишають країну, виїжджаючи отримати звання «магістра», отримавши певний грант, взяти участь в міжнародних програмах, що дозволяють знаходиться за кордоном тривалий час. Вони поки що значаться громадянами Росії, але багато хто з них вже прийняли рішення залишитися в США назавжди. Тому що їх вабить і висока зарплата, і політична стабільність, соціальні гарантії, кар'єрний ріст, гідна медицина та освіта для дітей, та й саме «повітря свободи» країни, яка завжди була лояльною до інакомислячих.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com