Навчання російською заборонять в латвійських приватних вузах і коледжах

|
Версия для печатиВерсия для печати

Комісія латвійського Сейму з освіти, науки і культури в середу, 13 червня, підтримала перед розглядом в остаточному читанні поправки до закону про вузи, які передбачають заборону на навчання російською мовою в приватних вузах і коледжах.

Поправки ще повинен прийняти Сейм, повідомляє «Європейська правда».

Міністерство освіти і науки пропонує дозволити вузам і коледжам, які реалізують програми навчання мовою, що не відповідає умовам закону про вузи, продовжити їх реалізацію до закінчення терміну акредитації цих програм. Однак після 1 січня 2019 року прийом студентів на такі програми не буде дозволений.

Відповідно до чинного закону, іноземною мовою дозволяється здійснювати навчання за такими програмами, де це необхідно для досягнення цілей навчання (мовні і культурні програми).

МОН обґрунтовує свою пропозицію тим, що з урахуванням поправок до закону про освіту в зв’язку з реалізацією програм навчання на етапі середньої освіти необхідно встановити чіткі умови щодо мови програм навчання в вузах і коледжах.

Оскільки держава регулює критерії реалізації програм навчання та критерії їх акредитації, вона має право також встановлювати, якою мовою реалізуються ці програми, вважає МОН.

Як пояснили в міністерстві, зміни, які регулюють вживання мов в приватних вузах, слідують за недавно затвердженими поправками до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід на навчання тільки державною мовою в середній школі. До тепер закон про вузи регулював використання мов тільки в державних вузах.

Навчання у вузах, як і раніше, можна буде проводити однією з мов ЄС. У державних вузах Латвії навчання мовами ЄС можливе лише в окремих випадках – для іноземних студентів і за програмами, передбаченими договорами про міжнародне співробітництво. При цьому іноземні студенти обов’язково вивчають латиську мову, якщо навчання триває довше шести місяців.

Приблизно третина студентів приватних вузів навчалися в минулому році російською мовою. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:03
Українці мають годувати Міндіча: офіс президента вирішив, що парламентський телеканал важливіший за дрони та міни на фронті - Железняк
15:12
Прокуратура вимагає повернути до державної власності Михайлівську церкву у Городищі
14:01
Адвокати Коломойського ознайомилися з 225 з 550 томів кримінального провадження БЕБ
12:11
Ворог розстріляв собор упц (мп) у Запоріжжі, в якому досі моляться за рпц
10:10
Нардеп Бондарєв вивіз 18 чоловікам за кордон під виглядом особистих "водіїв", отримав підозру
08:00
Ворог просунувся біля шести населених пунктів Донеччини
20:00
У неділю в Україні буде хмарно, сухо та тепло
18:02
Московські попи не пустили держкомісію до Почаївської лаври
16:04
Охоронець Максим Донець, який назначений Коломойським охороняти Зеленського, незаконно отримав звання генерала
14:04
Типовий екс-посадовець МВС підозрюється у махінаціях із закупівлею обладнання та отриманні хабаря автомобілями

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]