НБУ: перекази заробітчан із-за кордону склали 8,3% від ВВП

|
Версия для печатиВерсия для печати

Протягом 2018 року українські заробітчани переказали в Україну 10,88 мільярда доларів, що склало 8,3% від валового внутрішнього продукту України за цей рік. Найбільше коштів заробітчани переказували з Польщі, Росії та США.

Про це свідчать дані Національного банку України, які враховують офіційні та неофіційні грошові перекази заробітчан до України, передає Громадське.

Найбільше українці переказували грошей з Польщі — 3,62 мільярда доларів, що склало рівно третину від загального обсягу грошових переказів заробітчан. При цьому, проти попереднього року обсяги переказів з Польщі до України зросли на 16,1%.

З Росії заробітчани минулого року переказали на 27,7% грошей менше, ніж у 2017 році, проте обсяг переказів коштів з цієї країни залишився другим за величиною. Загалом минулого року з Росії українці переказали 948 мільйонів доларів або 8,7% всіх грошових переказів.

Обсяг переказів зі США у 2018 році склав 870 мільйонів доларів. Так, за рік він зріс на 28,1%. Майже вдвічі зріс обсяг грошових переказів заробітчан з Чехії. За підсумками 2018 року він складає 846 мільйонів доларів.

За розрахунками Нацбанку, загалом з країн ЄС заробітчани переказали 7,07 мільярда доларів, що на 23,9% більше, ніж 2017 року. Обсяг переказів з країн СНД навпаки скоротився на 24,5% та у 2018 році склав 1,1 мільярда доларів.

Раніше у Нацбанку прогнозували, що у 2019 році заробітчани перекажуть в Україну 12,6 мільярда доларів. Також там повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.

Як повідомлялося, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com