Інтерпол приховав інформацію про розшук судді-втікача Чауса

|
Версия для печатиВерсия для печати

Інтерпол закрив доступ до інформації щодо розшуку українського судді-втічака Миколи Чауса.

Як зазначила 12 жовтня прес-служба Нацполіції, інформацію приховали тимчасово, а розшук судді триває й надалі.

Так, 17 вересня екс-суддя звернувся до комісії з контролю файлів Інтерполу (комісія, що розглядає звернення осіб, які оскаржують розшук або інші дії з використанням системи Інтерполу) із клопотанням про припинення розшуку. На час розгляду звернення Комісія з 18 вересня 2020 року тимчасово призупинила доступ до інформації про розшук Миколи Чауса.

Прес-служба запевнила, що українські поліцейські продовжують пошуки судді. Інформація про розшук також розміщена на офіційному сайті МВС.

Зазначимо, що 12 жовтня ЗМІ повідомили, що колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус більше не перебуває в базі осіб, яких розшукує Інтерпол.

Нагадаємо, у серпні 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса в отриманні хабаря в розмірі 150 тис. доларів. Ці кошти виявили у двох скляних слоїках, які суддя особисто закопував у дворі власного дому. У вересні 2016-го Верховна Рада надала згоду на затримання та арешт судді. Однак на той час вже Чаус втік з України.

28 лютого 2017 року суддю затримали в Молдові. За словами молдовського прокурора, він сам здався правоохоронцям в Кишиневі, зізнавшись, що незаконно перетнув кордон. 2 березня суд у Кишиневі заарештував Чауса.

Потім Антикорупційна прокуратура Молдови отримала запит від Генпрокуратури України про екстрадицію судді Чауса та почала підготовку документів на екстрадицію. Суддя-втікач попросив у президента Молдови політичного притулку. 10 квітня глава Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь заявив, що Чаус буде перебувати під арештом до завершення екстрадиції в Україну.

Лише 4 жовтня 2017-го Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса від виконання обов'язків судді. Наприкінці жовтня Інтерпол оголосив суддю-втікача Миколу Чауса в розшук.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]