Одіозні нардепи Писаренко та Гєллєр вже взялися за удосконалення процедури імпічменту

|
Версия для печатиВерсия для печати

Допоки невідомо, хто стане головою держави, кому він доручить відповідальну місію очолити Кабінет міністрів і яким буде новий склад уряду. А одіозні депутати, відомі своїми ключовими ролями в партії Регіонів та зв’язками з Росією вже взялися за удосконалення процедури усунення Президента України з поста в порядку імпічменту і висловлення недовіри Кабінету міністрів.

Нардепи Валерій Писаренко і Євген Гєллєр внесли у Раду законопроект №10197 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку реалізації конституційних механізмів відповідальності влади», передає sud.ua.

Автори проекту пояснюють, що основою стабільного функціонування системи державної влади демократичної держави є система стримувань і противаг, яка забезпечує взаємну підконтрольність різних гілок і центрів державної влади та запобігає концентрації влади в одній гілці чи в руках однієї особи. В Україні діє парламентсько-президентська форма правління, що передбачає посилений вплив парламенту на формування та контроль за діяльністю виконавчої гілки влади.

Відповідно до положень ст. 87 Конституції України, Верховна Рада України за пропозицією Президента України або не менш як однієї третини народних депутатів від конституційного складу ВРУ може розглянути питання про відповідальність КМУ та прийняти резолюцію про недовіру Кабінету міністрів України більшістю від конституційного складу ВРУ. Проте на практиці існує перепона для втілення цієї норми в життя. Зокрема, у Регламенті Верховної Ради України є прогалина — відсутні положення щодо можливості розгляду такого питання за пропозицією Президента України.

Крім того, Регламент містить ряд прогалин, які об'єктивно унеможливлюють практичну реалізацію положень Основного Закону держави щодо усунення Президента України з поста в порядку імпічменту. Зокрема, залишаються неврегульованими окремі питання щодо обрання спеціального прокурора та спеціальних слідчих, не визначений правовий статус спеціального прокурора, спеціальних слідчих, а також голови, заступника голови, секретаря та членів спеціальної тимчасової слідчої комісії, гарантії діяльності членів комісії тощо.

З огляду на це законопроектом пропонується внести зміни до Регламенту ВРУ, доповнивши його положеннями щодо конституційного механізму висловлення недовіри Кабінету міністрів України та усунення прогалин щодо порядку імпічменту Президента України.

Крім того, ініціатори проекту пропонують внести зміни до Закону України «Про комітети Верховної Ради України» в частині розгляду профільним комітетом кандидатур спеціального прокурора та спеціальних слідчих, а також Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за відмову свідка від давання показань або відмову експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов'язків під час проведення розслідування спеціальною тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України.

Нині законопроект опрацьовується у комітетах Верховної Ради.

Примітно, що питання прогалин законодавства про імпічмент схвилювало проросійських депутатів саме зараз.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:01
У вівторок в Україні дощі тільки на заході, вдень до +9 градусів (МАПА)
19:09
Новини СБУ: керівні співробітники Служби постануть перед судом через 800 тисяч "відкату"
18:04
Фігурант кримінального провадження про сепаратизм претендує на посаду судді КСУ
17:45
У міжнародного слідства є очевидець запуску ракети по MH17 – ЗМІ
16:08
Новини піару: Скалецька в захисному костюмі і дивній масці зустрілася зі здоровими евакуйованими з Китаю
15:21
Рейтинг Зеленського упав вдвічі, Рада і Кабмін майже повністю розгубили довіру українців (ОПИТУВАННЯ)
14:08
Хроніка ООС на 25 лютого: втрат серед Об’єднаних сил немає
14:05
Західні партнери застерегли Україну від змін у медреформі (ДОКУМЕНТ)
13:23
У світі майже 80 тисяч випадків зараження коронавірусом, в Ухані майже 200 випадків повторного зараження
12:23
Оприлюднено рейтинг українських міст з найдорожчою "комуналкою"

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com