Одіозні нардепи Писаренко та Гєллєр вже взялися за удосконалення процедури імпічменту

|
Версия для печатиВерсия для печати

Допоки невідомо, хто стане головою держави, кому він доручить відповідальну місію очолити Кабінет міністрів і яким буде новий склад уряду. А одіозні депутати, відомі своїми ключовими ролями в партії Регіонів та зв’язками з Росією вже взялися за удосконалення процедури усунення Президента України з поста в порядку імпічменту і висловлення недовіри Кабінету міністрів.

Нардепи Валерій Писаренко і Євген Гєллєр внесли у Раду законопроект №10197 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку реалізації конституційних механізмів відповідальності влади», передає sud.ua.

Автори проекту пояснюють, що основою стабільного функціонування системи державної влади демократичної держави є система стримувань і противаг, яка забезпечує взаємну підконтрольність різних гілок і центрів державної влади та запобігає концентрації влади в одній гілці чи в руках однієї особи. В Україні діє парламентсько-президентська форма правління, що передбачає посилений вплив парламенту на формування та контроль за діяльністю виконавчої гілки влади.

Відповідно до положень ст. 87 Конституції України, Верховна Рада України за пропозицією Президента України або не менш як однієї третини народних депутатів від конституційного складу ВРУ може розглянути питання про відповідальність КМУ та прийняти резолюцію про недовіру Кабінету міністрів України більшістю від конституційного складу ВРУ. Проте на практиці існує перепона для втілення цієї норми в життя. Зокрема, у Регламенті Верховної Ради України є прогалина — відсутні положення щодо можливості розгляду такого питання за пропозицією Президента України.

Крім того, Регламент містить ряд прогалин, які об'єктивно унеможливлюють практичну реалізацію положень Основного Закону держави щодо усунення Президента України з поста в порядку імпічменту. Зокрема, залишаються неврегульованими окремі питання щодо обрання спеціального прокурора та спеціальних слідчих, не визначений правовий статус спеціального прокурора, спеціальних слідчих, а також голови, заступника голови, секретаря та членів спеціальної тимчасової слідчої комісії, гарантії діяльності членів комісії тощо.

З огляду на це законопроектом пропонується внести зміни до Регламенту ВРУ, доповнивши його положеннями щодо конституційного механізму висловлення недовіри Кабінету міністрів України та усунення прогалин щодо порядку імпічменту Президента України.

Крім того, ініціатори проекту пропонують внести зміни до Закону України «Про комітети Верховної Ради України» в частині розгляду профільним комітетом кандидатур спеціального прокурора та спеціальних слідчих, а також Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за відмову свідка від давання показань або відмову експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов'язків під час проведення розслідування спеціальною тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України.

Нині законопроект опрацьовується у комітетах Верховної Ради.

Примітно, що питання прогалин законодавства про імпічмент схвилювало проросійських депутатів саме зараз.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]