Омбудсмен Денісова з’ясує, що робила українська влада заради звільнення Сенцова і Кольченка

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод політв'язнів Олександра Кольченка та Олега Сенцова.

За фактами порушення прав і свобод громадян України Олександра Кольченко та Олега Сенцова, незаконно ув'язнених в Росії, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова відкрила провадження. Про це повідомив її прес-центр сьогодні, 24 травня, передає Ракурс.

В рамках виробництва проводяться дії щодо з'ясування проведеної роботи державними органами України в рамках Конвенції про передачу засуджених осіб.

Денісова направила звернення до Генерального прокурора України Юрія Луценка, міністра юстиції України Павла Петренка, міністра закордонних справ України Павла Климкіна, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням до 31 травня перевірити і проінформувати її, яких заходів реагування на незаконне позбавлення волі Кольченко і Сенцова було вжито.

Після отримання відповідей Денісова вивчить матеріали і запропонує подальші дії зі звільнення українських політв'язнів.

Уповноважена Росії з прав людини Тетяна Москалькова стверджує, що з 21 березня 2014 року всі громадяни, які в даний момент проживали Криму, набули громадянство Російської Федерації. За винятком тих, які протягом місяця офіційно оголосили про намір залишити громадянство України. За словами Москалькової, ні Кольченко, ні Сенцов цього не зробили.

Денісова переконана, що це не є аргументом, оскільки Україна продовжує вважати Крим своєю територією.

Під час судових засідань Кольченко і Сенцов офіційно заявляли, що вони не будуть звертатися до російської сторони з метою отримання громадянства Росії, тому що вони є громадянами України.

Денісова стверджує, що права Кольченка і Сенцова як громадян України були порушені і керуючись ст. 101 Конституції України, ст. 13 і 15 закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини» відкриває провадження по цьому факту.

Нагадаємо, що 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування в колонії Лабитнангі. Кольченко заявив про свою готовність підтримати Сенцова голодуванням.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com