Основні «лобісти» тютюнових компаній в Україні. Поіменно, — Transparency International

|
Версия для печатиВерсия для печати

Основними «лобістами» тютюнових компаній у Верховній Раді виступають представники парламентського Комітету з питань податкової та митної політики.

Про це йдеться у дослідження антикорупційної організації Transparency International, яке присвячене потенційному конфлікту інтересів у державних посадовців, повідомляє Громадське.

Зокрема, зв’язки з тютюновими компаніями мають голова Комітету Ніна Южаніна, а також депутати Максим Курячий, Михайло Кобцев та Тарас Козак і голова секретаріату комітету Сергій Шоломицький.

Так, Южаніна була однією з ініціаторів законопроекту №2430-д, що суперечить конвенції Всесвітньої організації охорони здоров`я та послаблює антитютюнові норми, зазначають експерти Transparency International.

Потенційний конфлікт інтересів у податково-тютюновій сфері спостерігається з боку Романа Насірова, який раніше очолював Комітет ради з питань податкової та митної політики і пізніше очолив Державну фіскальну службу. Зокрема, Насіров звертався до Голови Верховної ради із проханням визначити його комітет головним до антитютюнового законопроекту №2430, що стосувався виключно сфери охорони здоров'я, а не податків.

Також до «лобістів» тютюнових виробників належить член парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Геннадій Кривошея.

Окрім того, інтереси тютюнового бізнесу допомагає відстоювати Національна організація роздрібної торгівлі, президент якої Юрій Бондарєв 16 років працював на керівних посадах у відділі продажів «Філіп Морріс Україна», а також мільйонер Борис Кауфман.

З боку громадських організацій лобіює інтереси корпорацій Міжнародний центр перспективних досліджень, який отримав від тютюнових компаній $350 тисяч у якості грантів у 2014-2016 роках.

Transparency зазначає, що в Україні успішно працюють представництва чотирьох світових тютюнових корпорацій: Philip Morris International, Japan Tobacco International, British American Tobacco та Imperial Tobacco.

Разом з тим, найбільшою дистриб'юторською компанією з продажу сигарет в країні є ТОВ «Тедіс Україна» (колишнє ТОВ «Мегаполіс»), яке займає монопольне становище на ринку.

Нагадаємо, 16 грудня 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував тютюнового монополіста – компанію «Тедіс» (раніше «Мегаполіс») на сумму 431 млн грн за зловживання монопольним становищем. Компанія оскаржила дане рішення в Господарському суді Києва. Суд відмовив тютюновому монополісту «Тедіс» в оскарженні штрафу 431 млн грн.

 «Аргумент»


В тему:

Графіка: ti-ukraine.org


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
У Буданова запевнили, що знали графік, за яким рф окупує 100 кв км України за дві доби. Дякуємо!
20:00
У понеділок дощитиме на Слобожанщині та сході України
16:11
Про наступ на Харківщину та злочинну "відбудову" прикордоння
14:01
Гострий дефіцит електроенергії чекатиме на українців і влітку, і взимку
13:52
Шалене злодійство або навмисний саботаж: на українському кордоні мали бути бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, а не було навіть мін, - командир підрозділу ЗСУ Ярославський
13:02
Окупанти утворили два плацдарми на Харківщині, за дві доби захопили 100 кв. км прикордонної смуги, - Бутусов
12:54
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 12 травня
10:02
Відставка Кубракова: Єрмак та безхребетні депутати показали "F*kc you" нашим західним партнерам - Дар'я Каленюк
08:00
Росіяни просунулися майже на всіх ділянках фронту, зокрема й на тих, де їх начебто "відрізали"
20:00
У неділю без опадів і заморозків, вдень до +13-18°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]