Основні «лобісти» тютюнових компаній в Україні. Поіменно, — Transparency International

|
Версия для печатиВерсия для печати

Основними «лобістами» тютюнових компаній у Верховній Раді виступають представники парламентського Комітету з питань податкової та митної політики.

Про це йдеться у дослідження антикорупційної організації Transparency International, яке присвячене потенційному конфлікту інтересів у державних посадовців, повідомляє Громадське.

Зокрема, зв’язки з тютюновими компаніями мають голова Комітету Ніна Южаніна, а також депутати Максим Курячий, Михайло Кобцев та Тарас Козак і голова секретаріату комітету Сергій Шоломицький.

Так, Южаніна була однією з ініціаторів законопроекту №2430-д, що суперечить конвенції Всесвітньої організації охорони здоров`я та послаблює антитютюнові норми, зазначають експерти Transparency International.

Потенційний конфлікт інтересів у податково-тютюновій сфері спостерігається з боку Романа Насірова, який раніше очолював Комітет ради з питань податкової та митної політики і пізніше очолив Державну фіскальну службу. Зокрема, Насіров звертався до Голови Верховної ради із проханням визначити його комітет головним до антитютюнового законопроекту №2430, що стосувався виключно сфери охорони здоров'я, а не податків.

Також до «лобістів» тютюнових виробників належить член парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Геннадій Кривошея.

Окрім того, інтереси тютюнового бізнесу допомагає відстоювати Національна організація роздрібної торгівлі, президент якої Юрій Бондарєв 16 років працював на керівних посадах у відділі продажів «Філіп Морріс Україна», а також мільйонер Борис Кауфман.

З боку громадських організацій лобіює інтереси корпорацій Міжнародний центр перспективних досліджень, який отримав від тютюнових компаній $350 тисяч у якості грантів у 2014-2016 роках.

Transparency зазначає, що в Україні успішно працюють представництва чотирьох світових тютюнових корпорацій: Philip Morris International, Japan Tobacco International, British American Tobacco та Imperial Tobacco.

Разом з тим, найбільшою дистриб'юторською компанією з продажу сигарет в країні є ТОВ «Тедіс Україна» (колишнє ТОВ «Мегаполіс»), яке займає монопольне становище на ринку.

Нагадаємо, 16 грудня 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував тютюнового монополіста – компанію «Тедіс» (раніше «Мегаполіс») на сумму 431 млн грн за зловживання монопольним становищем. Компанія оскаржила дане рішення в Господарському суді Києва. Суд відмовив тютюновому монополісту «Тедіс» в оскарженні штрафу 431 млн грн.

 «Аргумент»


В тему:

Графіка: ti-ukraine.org


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]