Підлеглих Горбатюка звинувачують у незаконному обшуку в справі Татькова, ті вважають це тиском

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Державне бюро розслідувань розслідує кримінальне провадження через можливе перевищення слідчими Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури, очолюваного Сергієм Горбатюком, службових повноважень під час обшуку в справі, яка стосується судді-втікача, голови Вищого господарського суду України часів Януковича Віктора Татькова.

У свою чергу, в департаменті вважають відкрите провадження впливом на хід розслідування щодо злочинів суддів господарських судів, зазначає Радіо Свобода.

Відповідне провадження зареєструвала заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська в лютому 2019 року за заявою ЖЕКу.

Раніше підлеглі Горбатюка провели обшук в організації, що обслуговує будинок, в якому знаходиться майно, оформлене на найближче оточення Віктора Татькова. Водночас слідчі звернулися до суду із клопотанням про передачу арештованого нерухомого майна в управління новоствореного Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Це б дозволило заробляти на цьому майні не судді-втікачу та його оточенню, а державі.

Водночас у ЖЕКу після обшуку звернулись із скаргою – зокрема, про начебто порушення під час обшуку. На підставі цієї скарги було зареєструване провадження, у якому йдеться, що під час слідчих дій були вилучені персональні дані осіб, які не мають відношення до справи щодо Татькова та його оточення, і не зазначені в ухвалі суду.

На першому засіданні, яке відбулося 25 березня у Печерському районному суді Києва, слідчий Державного бюро розслідувань клопотав про вилучення документів, які слідчі Департаменту спецрозслідувань ГПУ отримали в ході обшуку.

На першому засіданні слідчий ДБР клопотав про вилучення документів у Департаменту спецрозслідувань ГПУ, отриманих під час обшуку

На першому засіданні слідчий ДБР клопотав про вилучення документів у Департаменту спецрозслідувань ГПУ, отриманих під час обшуку

​«Потрібно провести тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження...з метою вилучення копій ухвали слідчого судді про обшук, протоколу обшуку та матеріалів», – заявив під час судового засідання слідчий ДБР Олександр Омельченко.

«Судячи з додатків до клопотання, ці матеріали у них вже є. Яким чином ці документи можуть вплинути на якесь доказове значення, якщо ці копії і так вже є, на нашу думку, незрозуміло», – заявив у відповідь старший слідчий Департаменту спецрозслідувань ГПУ В’ячеслав Жихарєв. У підсумку суддя відхилила це клопотання. «У задоволенні клопотання слідчого… Державного бюро розслідувань про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні…відмовити», – постановила суддя Печерського районного суду Ірина Григоренко.

У коментарі Радіо Свобода керівник Департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк заявив, що вважає відкрите проти його підлеглих провадження тиском на слідчих і розслідування.

«Під час слідчих дій вилучаються об'єкти, які крім доказів можуть містити інші дані, які не можна розділити. – пояснив Горбатюк. – Та для того і є таємниця досудового розслідування, і обов’язок слідчого ні в якому разі не розголошувати даних, а використовувати виключно для кримінального провадження необхідні докази. Алі ці закиди – це формальний привід. Бо провадження було зареєстроване після того, як прокурор розглянув скаргу ЖЕКу і дав відповідь, що порушень не встановлено».

Горбатюк додав, що на його думку, провадження було зареєстроване «з метою впливу на розслідування» справи щодо судді Татькова та його оточення: «Як один із варіантів, це вирішення питання зняття арешту майна, чи створення перешкод для передачі цього майна в АРМА. А в принципі, мені здається, що кінцева мета якимось чином добитися того, щоб забрати цю справу, щоб вже тоді безперешкодно можна було б, так би мовити, нищити її і все, що з нею пов’язано», – сказав Горбатюк.

Раніше «Схеми» виявили, що оточення судді-втікача Віктора Татькова продовжує щомісячно заробляти до 8 мільйонів гривень на оренді нерухомості, на яку було раніше накладено арешт. Це журналістам повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Подільський районний суд Києва за клопотанням Генеральної прокуратури наклав арешт на майже 300 об’єктів нерухомого майна осіб, наближених до судді Татькова, якого нині розшукують правоохоронці – серед якого, у тому числі, офісні та житлові приміщення.

​Наприкінці листопада Генпрокуратура звернулася до суду з клопотанням про передачу арештованого нерухомого майна оточення Віктора Татькова в управління новоствореного Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (скорочено – АРМА). Однак Подільський районний суд Києва в цьому відмовив, пославшись на те, що треба з’ясувати позицію формальних власників арештованої нерухомості. У Генпрокуратурі заявили, що знову про це клопотатимуть.

Уперше про елітну нерухомість оточення Віктора Татькова «Схеми» повідомили торік у червні в розслідуванні «Багатий світ» судді-втікача Віктора Татькова – журналісти виявили близько сотні об’єктів в Україні та з десяток в Іспанії, записаних на його родичів і незаможних друзів.

А згодом, у грудні 2018-го знайшли в родини судді-втікача в Іспанії 60 гектарів землі та півдесятка апартаментів.

​Віктор Татьков за часів президентства Віктора Януковича очолював Вищий господарський суд України, де ставили останню крапку в суперечках навколо майна та бізнесу. Від жовтня 2016-го Татькова офіційно підозрюють у втручанні у діяльність судових органів та роботу автоматизованої системи документообігу суду. За версією Генпрокуратури, він фактично підпорядкував собі систему ухвалення судових рішень.

Сам Татьков тепер переховується від українського правосуддя за кордоном: спочатку лікувався у Німеччині, а згодом перебував у Австрії, де навіть попросив політичного притулку.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку
16:16
Чим загрожує Україні атака на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]