Підпал будівлі Товариства угорців в Україні: трьом полякам загрожує 10-12 років в'язниці

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Кракові 4 березня відбувся суд над польськими нападниками на угорський центр в Ужгороді в лютому 2018 року.

Про це пише "Польське радіо".

Трьох поляків - лідера групи Міхала Прокоповича, 21-річного Адріана Марглевського і 25-річного Томаша Рафала Шимков’яка - судять за обвинуваченням у скоєнні злочину терористичної спрямованості, що полягав у нанесенні фашистських символів та підпалі будинку. Прокоповича також звинувачують у фінансуванні цих дій та підбурюванні до них.

За словами прокуратури, такі дії мали "навмисно публічно підбурити до нетерпимості на національній основі між українцями та угорцями", а також призвести до "порушення устрою України та поглибити національні поділи між українцями та угорцями". Прокоповичу загрожує до 12 років позбавлення волі, Марглевському і Шимков’яку – до 10 років.

Адвокати підсудних внесли у понеділок клопотання із проханням зробити судовий процес закритим, мотивуючи це тим, що іноземні медіа, які пишуть про справу, розкрили зображення та особисті дані обвинувачених. Суд відхилив цю заяву.

Марглевський і Шимков’як у понеділок зізналися у своїй участі в акції, однак вони не погодилися із правовою класифікацією їхнього діяння як терористичного акту.

"Метою акції було знищення власності та погіршення відносин між угорською меншиною та Україною, а не підпал будинку центру угорської культури в Ужгороді", – сказав Марглевський.

Декілька разів він повторив, що вони мали тільки пошкодити фасад будівлі та залишити видимі сліди. На запитання про те, чому вони повторили свої дії після першої невдалої спроби, обвинувачені заявили, що перший результат не задовольнив замовників, бо пляшка з "коктейлем Молотова", кинута в будівлю, "відбилася та впала на тротуар", не завдавши пошкоджень центру.

Шимков’як теж пояснив, що він не знав, хто був замовником цієї акції, ані не мав впливу на рішення про її перебіг та повторення. Його завданням, як запевнив він, було записування на камеру, а мотивацією – гроші.

Марглевський і Шимков’як сказали у суді, що кожний з них отримав за атаку на центр в Ужгороді по тисячі злотих до і додатково по тисячі після здійснення нападу.

За словами Шимков’яка, ще до поїздки в Україну було з’ясовано з Прокоповичем, що ця акція не пов’язана із діяльністю радикальної ультраправої організації Falanga, до якої причетний останній.

Шимков’як визнав, що він був колись членом "Фаланги" та брав участь, зокрема, в організованих нею демонстраціях. Марглевський заявив, що ніколи не був членом "Фаланги".

"Я хочу вибачитися перед польською стороною за те, що мої дії могли негативно вплинути на сприйняття нашої країни за кордоном, угорську сторону – перепросити за знищення майна та українську за те, що, як гість у їхній країні, я здійснив такий проступок", – сказав Шимков’як у суді.

Прокопович ще під час минулих засідань наводив докази, що замовником атаки був німецький журналіст Мануель Оксенрайтер, помічник депутата партії "Альтернатива для Німеччини" Маркуса Фронмаєра. Прокопович, у свою чергу, найняв двох співвітчизників для безпосереднього виконання замовлення.

Адвокат одного із обвинувачених попросив у понеділок допитати – у межах міжнародної правової допомоги – Оксенрайтера, аби той роз’яснив, чи спілкувався з Прокоповичем про злочини в Ужгороді.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]