Після будівництва мосту Керченський підхідний канал почав різко міліти

|
Версия для печатиВерсия для печати

Керченський підхідний канал стрімко міліє, цей процес різко активізувався після початку незаконного будівництва Росією Керченського мосту, що може становити загрозу для судоплавства каналу.

Про це свідчать дані про фактичні глибини акваторії порту Керч, що надходять з капітанії, повідомляє Тиждень, з посиланням на Керч.ФМ.

 Судячи з опублікованих відомостей, Керченський підхідний канал восени 2015 року дозволяв проводити в Торговельний порт судна з осадкою до восьми метрів, а в січні 2019 року прохідна осадка суден зменшилася до 4.9 метрів.

 У вище зазначеному проміжку часу капітаном порту кілька разів коригувалися прохідні осади судів, причому тільки в бік зменшення. На думку фахівця, який пропрацював в портах Керчі майже два десятки років, замулювання каналу - природний процес.

 «У «нульових» роках очищення каналу була дуже рідкісним і дорогим заходом. Ситуація компенсувалася повільним мулом. Після початку будівництва Кримського моста в кінці 2015 року замулювання стрімко зросла. Портовики кажуть, що це через зміни гідродинаміки в Керченській протоці. Потік води з Азовського моря виносить пісок і мул, який не може повністю пройти повз опор мосту. Створюється ефект "гребінки". Потік води прагне обійти міст і мул заноситься в акваторію Керченської бухти, яка починає активно міліти», - сказав він.

Експерт пояснив, що якщо регулярно чистити канал, то судноплавство можна врятувати. Однак даний ефект також спостерігається в самій Керченській протоці. За останні роки там відразу кілька суден сіли на мілину на фарватері з Кавказької сторони в тих місцях, де раніше вони вільно проходили.

Як повідомялося, автомобільну частину Керченського мосту до окупованого Криму офіційно відкрили 15 травня. Відкриття мосту через Керченську протоку засудили США, Євросоюз та Велика Британія.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]