Парафіяни московської церкви в Україні проігнорували карантин у Вербну неділю

|
Версия для печатиВерсия для печати

Серед прихожан УПЦ МП чимало людей, вік яких робить їх особливо уразливими перед коронавірусом, зазначає ZN.ua.

Цього року на Страсний тиждень і Пасху наклався карантин, запроваджений українським урядом для запобігання поширенню COVID-19. Кабмін тимчасово заборонив проведення масових заходів, у тому числі релігійних, з участю понад 10 осіб. Більшість українських церков прийняли рішення дотримуватися умов карантину, щоб не наражати парафіян на ризик, і звернулися до вірних з роз'ясненнями.

Однак у Вербну неділю парафіяни і священики Української православної церкви Московського патріархату не намагалися уникати масового скупчення людей, багато з яких за віком належать до групи ризику й особливо уразливі перед коронавірусом.

Вже увечері в суботу, 11 квітня, в українських містах юрби людей збиралися біля храмів УПЦ МП, де священики освячували гілки верби. Наступного дня відбувалося те саме.

Журналіст із Рівного Олексій Бухало опублікував відео, зроблені біля Свято-Воскресенського собору в центрі міста. Десятки людей, переважно похилого віку, прийшли до церкви, щоб посвятити вербу. Багато парафіян були без масок.

Схожу картину можна було спостерігати біля Свято-Духівського кафедрального собору УПЦ МП у Чернівцях. Журналісти і користувачі соцмереж звернули увагу, що парафіяни не дотримувалися рекомендованоъ медиками дистанціъ. Не всі з них були в масках, багато хто користуваася засобами захисту неправильно.

Зазначимо, що невелика Чернівецька область – лідер за кількістю виявлених випадків COVID-19. Згідно з офіційною статистикою, коронавірусом в регіоні заразилися 432 людини, вісім з яких померли, 21 людина – одужала. На Рівненщині діагностовано 119 випадків захворювання, серед яких сім смертей і три випадки одужання.

Повідомлення про масові зібрання парафіян біля церков УПЦ МП надходять з Харкова, Дніпра, Сум, Запоріжжя, Житомира, Полтави та інших міст.

Зокрема, велике скупчення людей в Житомирі було помічено біля Спасо-Преображенського та Свято-Успенського соборів, передає "УНІАН".

У всіх випадках біля храмів УПЦ МП чергували співробітники поліції. Однак, як повідомляють місцеві ЗМІ і користувачі соцмереж, правоохоронці не вживали жодних дій стосовно порушників карантину. 

Нагадаємо, 11 квітня предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній звернувся до вірних із закликом відзначати Великдень вдома.

Аналогічне записав відеозвернення глава Української греко-католицької церкви митрополит Мстислав.

Синод ПЦУ затвердив формат святкування Великодня в умовах карантину: щоб не сприяти поширенню коронавіруса помісна церква відмовилася від спільного освячення великодніх страв у храмах, а поминальні служби на кладовищах перенесла на 6 червня.

Ще 12 березня, після оголошення всеукраїнського карантину, Православна церква України рекомендувала вірним не цілувати ікони й хрести в храмах, замінивши поцілунки поклонами. Священиків зобов'язали використовувати одноразовий посуд під час причастя, а також організувати дезінфекцію храмів.

24 березня Священний Синод ПЦУ дозволив священикам проводити служби без парафіян і закликав віруючих брати участь у церковній службі дистанційно за допомогою засобів зв'язку.

У той же час священики і VIP-парафіяни Української православної церкви Московського патріархату закликали парафіян ігнорувати карантин і не дотримуватися протиепідеміологічних заходів.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]