Погана погода для «Газпрому»: газ програє в ФРН вітру і сонцю

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Частка відновлюваних джерел в електроенергетиці Німеччини досягла 38 відсотків. Особливі погодні умови 2018 року прискорили витіснення викопних енергоносіїв.

Погода в Німеччині не тішить "Газпром": нинішній рік виявився для найбільшого постачальника природного газу в ФРН занадто сонячним, вітряним і теплим, повідомляє Deutsche Welle. Це ще більше пришвидшило процес витіснення викопних енергоносіїв відновлюваними джерелами з електроенергетики - і знизило потребу в "блакитному паливі" для опалення приміщень.

ВДЕ близькі до того, щоб обійти вугілля

За підсумками перших трьох кварталів 2018 року частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у виробництві електрики досягла в Німеччині 38 відсотків. Про це 2 листопада спільно повідомили Федеральне об'єднання підприємств енерго- і водопостачання (BDEW) і Центр вивчення сонячної енергії і водню землі Баден-Вюртемберг (ZSW).

Згідно з їхніми попередніми підрахунками, з січня по вересень в Німеччині за допомогою вітру, сонця, біомаси та інших ВДЕ було вироблено майже 170 мільярдів кіловат-годин (кВт/год) електроенергії. За аналогічний період 2017 року даний показник становив 155,5 мільярда, тож за рік зростання більш ніж на 9 відсотків. Одночасно генерація електроенергії з кам'яного і бурого вугілля знизилася на 7 відсотків і становила 172 мільярди кВт/год.

Таким чином, завдяки швидкому нарощуванню обсягів виробництва ВДЕ вже близькі до того, щоб, ще цього року, як і передбачали експерти, обійти вугілля як головне джерело електричної енергії в Німеччині. Тут зазначимо, що найбільше кам'яного вугілля німецькі електростанції імпортують з Росії.

Роль газових електростанцій знижується й надалі

Послідовне скорочення частки вугілля в німецькій електроенергетиці аж до повної відмови від нього в тривалій перспективі - оголошена політична мета уряду Німеччини, котрий у рамках боротьби проти глобальних кліматичних змін волів би до 2030 року довести частку "зеленої електрики" до 65 відсотків.

 

Така політична мета теоретично передбачала би посилення позицій газу в електроенергетиці, оскільки серед викопних енергоносіїв він є найбільш екологічним (під час його спалювання в атмосферу виділяється найменше СО2). До того ж газові електростанції чисто технологічно значно гнучкіше за вугільні можуть реагувати на коливання попиту.

Тож представники німецької газової галузі (і партнери "Газпрому") вже не перший рік намагаються позиціонувати природний газ як природного союзника відновлюваної енергетики, спроможного будь-якої миті за несприятливої для ВДЕ погоди підстрахувати вітропарки і сонячні електростанції.

Однак на практиці частка газу в німецькій електроенергетиці залишається доволі скромною (приблизно 13 відсотків). Крім того, за перші 9 місяців нинішнього року генерація електроенергії з "блакитного палива" скоротилася на 8 відсотків до 59 мільярдів кВт/год. Тож газу не вдається відвойовувати у вугілля частку ринку, а сам він і надалі поступається позиціями відновлюваним джерелам.

Для німецької електроенергетики вітер уже важливіший за газ

Можна припустити, що в 2018 році успіхи ВДЕ в Німеччині значною мірою пов'язані з аномально спекотним і сонячним літом. І справді, за перші три квартали вироблення електроенергії за допомогою сонячних батарей зросло майже на 16 відсотків до 41 мільярда кВт/год. Однак це відбулося не тільки і навіть не стільки в літні місяці: надмірно високі температури зовсім не сприяють продуктивності фотовольтаїчних станцій. 

 

Тому, цьогоріч за даними BDEW і ZSW, найуспішнішими з точки зору відновлюваної енергетики місяцями виявилися січень, квітень і травень, коли за помірних температур стабільно дув вітер і цілими днями стояла безхмарна погода. У ці три місяці частка ВДЕ в німецькій електроенергетиці досягала 43 відсотків.

І тут ключову роль відіграла вітроенергетика: вітрогенератори на суходолі виробили майже 63 мільярди кВт/год, що означає зростання на 13 відсотків порівняно з аналогічним періодом торік. У результаті цьогоріч встановлені на полях і пагорбах Німеччини вітряки вперше виробили більше електрики, ніж газові електростанції. А якщо додати ще й морські вітропарки, що виробили близько 13 мільярдів кВт/год, то сумнівів уже не залишається: для німецької електроенергетики вітер уже значно важливіший за газ.

«Аргумент»


 

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]