Польські робтодавці б’ють на сполох: до півмільйона українців можуть поїхати на Захід
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/migracija_13.jpg?1541674236)
Відтік працівників з України на Захід є справжньою загрозою для польської економіки. Динаміка зростання польської економіки може зменшитися на третину. Польща може втратити 1,6% ВВП, при тому, що динаміка зростання ВВП становить 5%.
Про це повідомляється у заяві Об’єднання підприємців і роботодавців (ZPP), опублікованій на сайті організації, передає Польське радіо.
За словами ZPP, Польща стоїть перед справжніми клопотами, пов’язаними з ризиком великого сповільнення економічного розвитку, до якого може призвести відтік понад 500 тис. українських працівників на захід Європи.
У своїй заяві об’єднання звернуло увагу на те, що динаміка трудової імміграції до Польщі зі східного напрямку дуже зменшилася.
«За даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політки, у першому півріччі 2018 року зареєстровано на 13% менше заяв про намір доручити виконання роботи іноземцеві, ніж попереднього року, що є відхиленням від тенденції останніх декількох років, тобто насправді постійного збільшення числа зареєстрованих заяв», - зауважили в ZPP.
Польські підприємці та роботодавці підкреслили, що до відкриття свого ринку для працівників з-за меж Євросоюзу готується Німеччина. «Німецький уряд хоче збільшити потік кваліфікованої робочої сили і адаптувати його до потреб ринку праці, головним завданням у чому є забезпечення працівників з професійною освітою», - відзначила Катажина Нємийська із ZPP.
«Німці, завдяки швидкій та простій процедурі, мають визнавати кваліфікації, отримані за межами ЄС, а також проводити широку рекламну кампанію із заохоченням працювати у них та пропонувати підтримку у вивченні німецької мови», - додала вона.
В організації наголосили, що реалізація німцями плану відкриття ринку праці вплине на польську економіку. На думку об’єднання, це може призвести до переїзду великої частини працівників з України, котрі перебувають у Польщі, на Захід.
На переконання експертів Об’єднання підприємців і роботодавців, уникнення відтоку працівників можливе завдяки «створенню єдиної міграційної політики, спрямованої, значною мірою, на розсудливе поглинання трудових іммігрантів з перевірених напрямків».
«Від 2016 року ми пропонуємо створення спільної міграційної політики, що передбачає максимально спрощену процедуру працевлаштування громадян України та інших народів, представники яких вже нині працюють у Польщі і збільшують польський ВВП», - звернув увагу Якуб Біньковський із ZPP.
На його думку, потрібно створити прозорий шлях для отримання дозволу на постійне перебування, а потім – громадянства для іммігрантів з-за східного кордону.
За підрахунками Національної ради з питань населення, до 2050 року Польща повинна прийняти 5 млн трудових іммігрантів, аби зберегти попередні темпи економічного розвитку.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:38
- ЗСУ вразили Ільський НПЗ і станцію «Кропоткінська»
- 14:14
- Зеленський непереконливо заперечує зрадницький "Оман-2": Україна нічого не знала про перемовини РФ і США у Саудівській Аравії і не визнаватиме їх
- 13:35
- Рейтинг Зеленського обвалився до 15,9% - ЗМІ
- 12:27
- Порошенко доказово розповів про дегенерацію влади Зеленського, яка жене Україну до катастрофи
- 10:23
- На Буковині вчора 4 громади перейшли від упц мп до ПЦУ
- 09:34
- Вибори в Україні готуються на 26 жовтня, - Порошенко
- 09:29
- Держсекретар США прибув до СА на переговори з РФ
- 09:11
- Глава Мюнхенської конференції назвав її «кошмарним сном» для Європи та заплакав (ВІДЕО)
- 08:00
- Зеленський почав візит до ОАЕ, у вівторок у Саудівський Аравії розпочнуться переговори між РФ і США, можливо - і Україною
- 21:26
- Волтц: США заслуговують на відшкодування від України
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.