Помер кінорежисер Георгій Данелія

|
Версия для печатиВерсия для печати

У віці 88 років після тривалої хвороби помер радянський і російський кінорежисер Георгій Данелія.

Про це повідомляє  «Новая газета», з посиланням на сім'ю режисера.

Георгія Данелію госпіталізували через запалення легенів в лютому. Він потрапив в реанімацію, лікарі ввели його у штучну кому, щоб стабілізувати дихання.

Георгій Данелія народився в Тифлісі 25 серпня 1930 року, але вже через рік його сім'я переїхала в Москву. У 50-х роках він закінчив Московський архітектурний інститут і працював архітектором в Інституті проектування міст.

У 1959 році Данелія закінчив Вищі режисерські курси при «Мосфільмі» в майстерні Михайла Калатозова, після яких почав працювати в кіностудії режисером-постановником.

У 1960 році вийшла його дебютна картина «Серьожа» за однойменною повістю Віри Панової. Фільму присудили Гран-прі на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах.

Широка популярність прийшла до режисера в 1964 році після виходу ліричної комедії «Я крокую по Москві». Серед інших його кіноробіт - «Тридцять три», «Не горюй!», «Зовсім пропащий!», «Афоня», «Міміно» і «Кін-дза-дза».

Данелія виступив сценаристом більшості своїх фільмів, а також співавтором сценаріїв таких кінокартин, як «Джентельмени удачі», «Француз» і «Привіт від Чарлі Трубача». Він також знявся в епізодичних ролях в декількох фільмах.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com