Посол України в Німеччині різко розкритикував фонд порятунку "Північного потоку-2"

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Створення в Шверіні фонду для виведення фірм, що добудовують "Північний потік-2", з-під санкцій США, є обурливим скандалом і завдає величезної шкоди довірі до Німеччини, заявив посол України у ФРН Андрій Мельник.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник різко розкритикував рішення федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія створити регіональний фонд для порятунку газопроводу "Північний потік-2" від санкцій США, повідомляє Deutsche Welle. Цей газопровід представляє "вкрай високу загрозу для переходу на альтернативні джерела енергії і для європейської солідарності", - заявив український дипломат в інтерв'ю виданню Redaktionsnetzwerk Deutschland, опублікованому в п'ятницю, 15 січня.

"Цей обурливий газовий скандал з Мекленбургу-Передньої Померанії нагадує гру в наперстки і "вірю не вірю", - зазначив далі Мельник. Він звинуватив прем'єр-міністерку землі Мануелу Швезіґ (Manuela Schwesig) в лицемірстві. З правової точки зору її план може здаватися бездоганним і продуманим, але він "залишає за собою купу уламків і завдає масштабної шкоди довірі до Німеччини", підкреслив український посол. На його думку, в ситуацію повинна втрутитися федеральна влада.

Раніше рішення влади в Шверіні розкритикувала фракція Християнсько-демократичного союзу (ХДС)/Християнсько-соціального союзу (ХСС), що входить в уряд ФРН. Заступник голови фракції ХДС/ХСС в Бундестазі Йоґанн Вадефуль (Johann Wadephul) назвав створення фонду ударом по перезавантаженню відносин з Вашингтоном. "Найменше нам зараз необхідні такі провокації", - заявив він в інтерв'ю Süddeutsche Zeitung.

Створення фонду, в якому серйозну роль буде мати російський концерн "Газпром", не може бути розцінене американцями інакше, ніж провокація, підкреслив він. Скептично про цей фонд висловився і міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas).

Нагадаємо, що 7 січня парламент федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія, що лежить на території колишньої НДР, прийняв рішення створити регіональний фонд під назвою "Захист клімату та екології" ("Klima - und Umweltschutz MV"). Почесним головою фонду повинен стати колишній прем'єр-міністр Мекленбурга-Передньої Померанії, соціал-демократ Ервін Зеллерінг (Erwin Sellering). У 2018 році він заснував у Шверіні громадську організацію "Німецько-російське партнерство" і є головою її правління.

Ключовим завданням фонду стане сприяння здійсненню проєкту "Північний потік-2" шляхом виведення з-під санкцій США фірм, які є постачальниками проєкту або надають йому сервісні послуги. За планом, фонд повинен швидко і про запас закупити обладнання та матеріали, необхідні для завершення робіт, і передавати їх на будівництво, тим самим виводячи з-під загрози американських санкцій компанії, які є постачальниками і підрядниками. Влада землі планує надати фонду для реалізації цих завдань 200 тисяч євро.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com