Поведінка Росії в Азовському морі перейшла всі допустимі межі, — експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Поведінка Росії в Азовському морі перейшла всі допустимі межі, необхідно в терміновому порядку дати відсіч агресору.

Про це в коментарі виданню Главред, заявив глава наглядової ради Фонду "Майдан закордонних справ" і головний редактор сайту BlackSeaNews Андрій Клименко.

"Ситуація нова і досить критична. Вона вимагає від України адекватної відповіді на загрози. Це - преамбула, підготовка Росії до агресії. Блокування Маріупольського та Бердянського портів уже є актом агресії. Закон України "Про оборону" базується на відповідній резолюції ООН, яка визначила, що таке агресія. І в резолюції ООН, і в Законі України "Про оборону" блокування портів входить в визначення поняття агресії", - сказав він.

"Розумію, що ВМС України зараз діяли в межах своїх традиційних повноважень. Якби був наказ з Києва, то вони могли б зробити більше. Наприклад, я б дав таку дзеркальну відповідь. Росія 21-23 травня оголосила закритим для проведення навчань зі стрільбами великий район на південь від Бердянська. Я б у відповідь оголосив закритим район поблизу Єйська або Темрюка, або Керчі, тобто там, де проходять основні шляхи російських судів з Ростова через Азовське море в Керченську протоку", - запропонував Клименко.

У свою чергу заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко повідомив, що Росія захопила до 90% від загальних риболовецьких ресурсів України в Чорному морі.

У той же час, сам же Клименко зазначає, що на даний момент український ВМФ не в силах протистояти російській експансії. Експерт зазначив, що після втрати Криму, Україна залишилася практично без флоту, в той час як Росія розмістила на Чорному морі, крім ракетного крейсера "Москва", два нових фрегати з ракетами "Калібр", чотири нових підводних човни з такими ж ракетами. "На щастя, у нас є один флагман - фрегат "Гетьман Сагайдачний", який зараз базується в Одесі. А рештіа корабельного складу Військово-Морських Сил України - це допоміжні судна, які важливі, але вони не відіграють істотної військової ролі", - додав він.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]