Поведінка Росії в Азовському морі перейшла всі допустимі межі, — експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Поведінка Росії в Азовському морі перейшла всі допустимі межі, необхідно в терміновому порядку дати відсіч агресору.

Про це в коментарі виданню Главред, заявив глава наглядової ради Фонду "Майдан закордонних справ" і головний редактор сайту BlackSeaNews Андрій Клименко.

"Ситуація нова і досить критична. Вона вимагає від України адекватної відповіді на загрози. Це - преамбула, підготовка Росії до агресії. Блокування Маріупольського та Бердянського портів уже є актом агресії. Закон України "Про оборону" базується на відповідній резолюції ООН, яка визначила, що таке агресія. І в резолюції ООН, і в Законі України "Про оборону" блокування портів входить в визначення поняття агресії", - сказав він.

"Розумію, що ВМС України зараз діяли в межах своїх традиційних повноважень. Якби був наказ з Києва, то вони могли б зробити більше. Наприклад, я б дав таку дзеркальну відповідь. Росія 21-23 травня оголосила закритим для проведення навчань зі стрільбами великий район на південь від Бердянська. Я б у відповідь оголосив закритим район поблизу Єйська або Темрюка, або Керчі, тобто там, де проходять основні шляхи російських судів з Ростова через Азовське море в Керченську протоку", - запропонував Клименко.

У свою чергу заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко повідомив, що Росія захопила до 90% від загальних риболовецьких ресурсів України в Чорному морі.

У той же час, сам же Клименко зазначає, що на даний момент український ВМФ не в силах протистояти російській експансії. Експерт зазначив, що після втрати Криму, Україна залишилася практично без флоту, в той час як Росія розмістила на Чорному морі, крім ракетного крейсера "Москва", два нових фрегати з ракетами "Калібр", чотири нових підводних човни з такими ж ракетами. "На щастя, у нас є один флагман - фрегат "Гетьман Сагайдачний", який зараз базується в Одесі. А рештіа корабельного складу Військово-Морських Сил України - це допоміжні судна, які важливі, але вони не відіграють істотної військової ролі", - додав він.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
12:02
Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
11:44
Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]