Презентовано дослідження садівничої галузі України за роки незалежності
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/img_9024_fit_content_width_watermark.jpg?1503486898)
Презентувано унікальне дослідження розвитку садівничої галузі України за роки незалежності.
Це зробив сайт Kurkul.com у спеціальному проекті «Операція-реанімація: як не втратити садівничу галузь України?» та інфографіці.
Видання аналізує розвиток галузі за рядом показників (площі насаджень, урожайність садових культур, сума сплачених податків, частка галузі у формуванні агарного ВВП та інше) за період з 1990 до 2016 роки.
«Хоч офіційна статистика фіксує зростання виробництва плодів та ягід із 2007 року, однак забезпечується воно за рахунок вступу в плодоношення садів, закладених ще 20 — 30 років тому. Загалом же останні 20 років площі насаджень під такі культури скоротилися майже утричі — з 636,9 тис. га у 1995 році до 196,7 тис. га в 2016-му. У товарній структурі виробництва найбільші обсяги припадають на яблука, груші, сливи, вишні та горіхи. 2015 року загальна частка цієї продукції перевищила 85% від загального виробництва. При цьому найбільш продуктивними регіонами з виробництва фруктів в Україні є Вінницька, Хмельницька, Чернівецька, Дніпропетровська та Закарпатська області», ― пише видання.
Аби реанімувати галузь опитані експерти пропонують кілька кроків.
Перший ― поновити 1,5% збір на розвиток садівництва, виноградарства і хмелярства та зробити прозорим механізм розподілу бюджетних дотацій. Відповідна ініціатива щодо збору вже пролунала від депутатів. Голова ж Асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка додає, що в питанні бюджетних дотацій Мінагрополітики має визначати правила розподілу коштів і критерії, а рішення щодо них — ухвалювати має банк, визначений міністерством.
Другий крок ― збільшення терміну довгострокової оренди для садівників. Як це зробити правильно запропонував голова аграрного парламентського підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу, інновацій та з питань базових галузей в агропромисловому комплексі Валентин Дідич через механізм емфітевзису.
«Потрібно прописати у законодавстві чіткі вимоги, у яких випадках договори емфітевзису можна укладати, а в яких — ні. Наприклад, якщо фермер планує виростити фруктовий сад, то йому цей договір потрібен. Адже, якщо завтра ми відкриємо ринок землі, його працю буде зруйновано», — пояснює він.
Третій ― зробити доступним банківське кредитування, а також ― нарощування фінансування з боку міжнародних організацій.
«Наприклад, коли міжнародні фінансові установи укладають угоду про те, що інвестують у дрібне фермерство €100 млн, то переводять гроші на банківську установу в Україні на пільгових 2-3%. Але ці гроші банківська установа може дати за ставкою, не нижче від ринкової по Україні. Тобто, це ті ж самі 17%. Та єдина перевага — в тому, що за цими програмами можна отримати кредит на 10 років», — пояснює Дмитро Крошка.
Четвертий ― оподаткування.
П’ята — вихід на нові ринки. Особливо гостро це питання постало після втрати вітчизняними садівниками головного ринку збуту — РФ, на який припадало 96% експорту продукції, пише видання.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- На вихідні майже по всій Україні без опадів
- 18:12
- Трамп сказав, що планує зустрітися із Зеленським наступного тижня: хоче обговорити питання рідкісноземельних металів та завершення війни
- 17:02
- Ворог бреше про захоплення Торецька - DeepState
- 16:17
- Нарешті до влади дійшло: розшукувати ухилянтів має місцева влада та поліція, а не ТЦК, - Міноборони
- 15:15
- "Природня смерть": труп 32-річного чолов'яги "виявили" у ТЦК
- 14:06
- Борис Кушнірук: Що спільного між бандою Асхабова, МЗС України та Офісом президента
- 12:05
- В'чеслав Курбанов: Що знищує українську армію
- 11:20
- Фінляндія обмежить купівлю нерухомості для росіян через загрози нацбезпеці
- 10:15
- У Чехії припинили видачу громадянства росіянам
- 09:07
- Келлог: Трамп готовий подвоїти санкції проти рф., поки їхній рівень - 3 із 10
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.