Путін змінює Конституцію РФ, бо не зміг вмовити Лукашенка створити «Союзну державу» — Bloomberg

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Планом А» президента РФ Володимира Путіна зі збереження влади було створення «Союзної держави» за допомогою поглинання Білорусі, але президент Олександр Лукашенко не погодився з цим.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на два джерела у Кремлі.

Так, у 2024 році закінчується четвертий президентський термін нинішнього президента РФ, чинна конституція не дозволяє йому знову балотуватись. Путін розраховував вмовити Лукашенка створити «Союзну державу», бо це б дозволило йому знову стати президентом — лідером новоствореної держави, до якої його попередні терміни не мали б відношення.

За словами співрозмовників видання, за місяць до 15 січня, коли Путін оголосив про внесення змін в Конституцію, він зустрічався з Лукашенком і намагався вмовити його погодитись на об’єднання двох країн.

Однак президент Білорусі відмовився від цього, й з 1 січня країна почала економічно «розплачуватися» за це — Росія не погодилась продавати нафту на попередніх умовах й скоротила поставки на три чверті. Дешева нафта з Росії — одна з головних експортних статей для Білорусі, бо країна покупає сировину в РФ, переробляє її та продає за кордон.

Тепер, як кажуть джерела видання, Росія готова повністю припинити експорт нафти в Білорусь, якщо Лукашенко не дозволить місцевим нафтопереробним заводам платити за російську нафту за ринковими цінами.

Сам Лукашенко не приховував, що Путін намагався переконати його погодитись на об’єднання країн, однак він не готовий піти на це.

«Я в цьому не беру участі, й брати ніколи не буду. Я це сказав вашому президенту», — заявив Лукашенко в інтерв’ю «Эху Москвы».

Щодо нафти Лукашенко звинуватив Росію у порушенні домовленостей, але водночас заявив, що Мінськ готовий купляти нафту в Росії за ринковими цінами, однак, за його словами, у Москві наполягають на «премії» російським компаніям.

Нагадаємо, 15 січня під час послання Федеральним зборам Путін запропонував внести зміни до Конституції, які змінять повноваження центральних органів влади країни. Більшість експертів та політологів упевнені, що це початок «операції» зі збереження влади Володимира Путіна в країні.

Водночас щодо способу збереження влади думки розділилися — хтось вважає, що Путін очолить Державну Раду, яка може стати головним органом у країні після 2024 року, інші — що Путін знайде спосіб знову стати президентом, бо зміни, які він запропонував, роблять повноваження глави держави ще ширшими — наприклад, президент зможе звільнити суддів Верховного та Конституційного судів, що остаточно вб’є незалежність судів у Росії.

Нагадаємо, також після звернення Путіна 15 січня у відставку пішов уряд Росії на чолі з Дмитром Медведєвим. Новий Кабмін очолив Михайло Мішустін.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко (праворуч) на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у Сочі, Росія, 7 грудня 2019 року. Фото: Сайт Кремля

«Аргумент»

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:03
РФ загрожує підводній інфраструктурі ЄС і Північної Америки - НАТО
12:17
Влада пообіцяла солдатам на фронті по 70 тисяч, але грошей на це ще нема
11:04
Законопроект про мобілізацію нарешті направили на підпис президенту
10:04
Скеровано до суду справу нардепа "Батьківщини" Ніколаєнка, який збив на смерть 18-річну дівчину на Житомирщині
09:34
Типовий український прокурор Олександр Гуцуляк стрімко багатіє під час війни, мешкає в котеджі за 18 мільйонів і їздить на авто преміум-класу – Bihus.Info
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 16 квітня
21:22
Шайка "непридатних до військової служби" виродків з України веде розкішне життя за кордоном, їм допомогли ВЛК, ТЦК і ГУР Буданова (ВIДЕО)
20:55
Єврокомісія погодила виділення Україні €50 млрд на реформи
20:00
У вівторок в Карпатах сніг, на півдні - до +28°С, хмарно з проясненнями
19:12
Віталій Шилан: "Таємний план Б" від Германа Галущенко

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]