Рада може дозволити недоброчесним забудовникам захоплювати майно шкіл

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Верховній Раді розглядають законопроєкт по ефективне управління закладами освіти і державним майном, котрий безпосередньо стосується питання землі та майна університетів, що в наших умовах є досить вибухонебезпечним.

Народний депутат, член парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук вважає, що із землею університетів є дві проблеми, зазначає ZN.ua.

Перша: заклади вищої освіти недофінансовані, а дорогі столичні квадратні метри простоюють занедбаними. Друга: цю дорогу землю ректори університетів віддають за сумнівну вигоду під забудову житловими комплексами.

Нині у Верховній Раді готується до другого читання законопроєкт №4486. Він покликаний вирішити проблему непрофільного майна університетів, яке не використовується для освіти та науки.

«Ця норма закону стосується не тільки університетів. Заклади освіти – це і школи, і дитячі садочки, і профтехи. Якщо ухвалимо закон, їх можна буде приватизувати. Для громад чи сіл, у яких малокомплектні школи вже було закрито, – це благо. З’явиться можливість залучити кошти, а не мати в селі будівлю-привид, із якою нічого не можна зробити», - пояснює Грищук.

Але коли йдеться про великі міста і школи в центрі міста, ця норма може спрацювати як спокуса для недоброчесних чиновників – земля більше не належатиме університету чи школі, а повністю перейде до нового власника будівлі. 

 

Недофінансування університетів – давно відома проблема. Тим часом є порожні квадратні метри, університетські лабораторії чи корпуси, які простоюють у центрі міста. Що з ними робити? Чи можна дозволити вишам їх продавати? У парламенті ось-ось ухвалять у другому читанні законопроєкт, який має вирішити це питання. 

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]