Рада може дозволити недоброчесним забудовникам захоплювати майно шкіл

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Верховній Раді розглядають законопроєкт по ефективне управління закладами освіти і державним майном, котрий безпосередньо стосується питання землі та майна університетів, що в наших умовах є досить вибухонебезпечним.

Народний депутат, член парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук вважає, що із землею університетів є дві проблеми, зазначає ZN.ua.

Перша: заклади вищої освіти недофінансовані, а дорогі столичні квадратні метри простоюють занедбаними. Друга: цю дорогу землю ректори університетів віддають за сумнівну вигоду під забудову житловими комплексами.

Нині у Верховній Раді готується до другого читання законопроєкт №4486. Він покликаний вирішити проблему непрофільного майна університетів, яке не використовується для освіти та науки.

«Ця норма закону стосується не тільки університетів. Заклади освіти – це і школи, і дитячі садочки, і профтехи. Якщо ухвалимо закон, їх можна буде приватизувати. Для громад чи сіл, у яких малокомплектні школи вже було закрито, – це благо. З’явиться можливість залучити кошти, а не мати в селі будівлю-привид, із якою нічого не можна зробити», - пояснює Грищук.

Але коли йдеться про великі міста і школи в центрі міста, ця норма може спрацювати як спокуса для недоброчесних чиновників – земля більше не належатиме університету чи школі, а повністю перейде до нового власника будівлі. 

 

Недофінансування університетів – давно відома проблема. Тим часом є порожні квадратні метри, університетські лабораторії чи корпуси, які простоюють у центрі міста. Що з ними робити? Чи можна дозволити вишам їх продавати? У парламенті ось-ось ухвалять у другому читанні законопроєкт, який має вирішити це питання. 

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]