Разумков відмазує депутатів-зрадників, які проголосували за «Харківські угоди»
Народні депутати після зняття з них недоторканності не несуть відповідальності за свої голосування.
Про це заявив голова парламенту Дмитро Разумков під час погоджувальної ради, коментуючи справу щодо «Харківських угод».
«СБУ вже прийшла з відповідними рішеннями до суду, хто як голосував. На щастя чи на жаль, народні депутати не несуть відповідальність за свої голосування. Індемнітет він залишається. Я не впевнений, що ця ідея буде повністю реалізована », - заявив він.
Раніше, 11 березня після брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Служба безпеки України вивчить обставини ратифікації «Харківських угод» і перевірить всіх 236 депутатів, які їх підтримали.
Пізніше він додав, що всі причетні до підписання «Харківських угод» в 2010 році будуть нести відповідальність незалежно від їх посад і прізвищ.
21 квітня 2010 тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмітрій Мєдведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі.
Депутати, які голосували за антиукраїнські «Харківські угоди» і найактивніше головний їх лобіст в парламенті екс-спікер Володимир Литвин скептично налаштований до слів Данілова. Він апелює до норми Конституції, згідно якої депутати не несуть відповідальності за свої голосування.
Але є інша точка зору. Так, доктор юридичних наук, експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк і коментарі для ВВС News Україна так прокоментував заяву секретаря РНБО: "За голосування і висловлювання депутати не несуть відповідальності. Але за дії в інтересах іншої держави, за зрадництво України відповідальність може бути", - заявив він.
"Тобто, імовірно, ідеться не тільки про факт голосування, але й про умисні дії, які шкодили Україні. Може йтися про збирання доказів слідством про якісь організаційні дії, про підбурювання, наслідком чого для Росії був відкритий шлях до зміцнення на території Криму її збройних баз", - припускає він.
Водночас Микола Хавронюк визнає, що політичні причини зіграли не останню роль і у самому рішенні РНБО. І метою могли бути спроби підвищити рейтинг влади.
"В Україні вже традиція - починати кримінальне провадження, а потім тягти рік, другий, третій, а там вже і строки давності минуть. Ідеться ж про події, що мали місце майже 11 років тому, а Кримінальний кодекс передбачає строки давності 10-15 років навіть для тяжких злочинів", - каже Микола Хавронюк.
Нагадаємо, що ратифікацію «Харківських угод», окрім провладної коаліції у складі фракцій Партії регіонів, блоку Литвина та КПУ, підтримали також семеро депутатів блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" та дев'ять - фракції "Батьківщина".
Якби ці дві опозиційні політичні сили не дали жодного голосу, ратифікація б не відбулася.
Перелік зрадників, яких перевірить СБУ через "Харківські угоди".
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 16:04
- Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
- 14:05
- Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
- 12:22
- Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
- 10:35
- У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф
- 09:00
- Рекорд ЗСУ: за добу ліквідовано 2030 окупантів
- 08:02
- Ворог просунувся у Кураховому, Берестках і ще біля 5 населених пунктів
- 20:00
- У п'ятницю дощ і сніг - на заході та півночі України
- 18:00
- Повернення на службу після СЗЧ або дезертирства: президент підписав закон
- 17:34
- Президент підписав історичне підвищення податків в Україні
- 16:44
- У Львові на честь Ірини Фаріон перейменували вулицю
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.