Разумков відмазує депутатів-зрадників, які проголосували за «Харківські угоди»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Народні депутати після зняття з них недоторканності не несуть відповідальності за свої голосування. 

Про це заявив голова парламенту Дмитро Разумков під час погоджувальної ради, коментуючи справу щодо «Харківських угод». 

«СБУ вже прийшла з відповідними рішеннями до суду, хто як голосував. На щастя чи на жаль, народні депутати не несуть відповідальність за свої голосування. Індемнітет він залишається. Я не впевнений, що ця ідея буде повністю реалізована », - заявив він.

Раніше, 11 березня після брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Служба безпеки України вивчить обставини ратифікації «Харківських угод» і перевірить всіх 236 депутатів, які їх підтримали.

Пізніше він додав, що всі причетні до підписання «Харківських угод» в 2010 році будуть нести відповідальність незалежно від їх посад і прізвищ.

21 квітня 2010 тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмітрій Мєдведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі.

Депутати, які голосували за антиукраїнські «Харківські угоди» і найактивніше головний їх лобіст в парламенті екс-спікер Володимир Литвин скептично налаштований до слів Данілова. Він апелює до норми Конституції, згідно якої депутати не несуть відповідальності за свої голосування. 

Але є інша точка зору. Так, доктор юридичних наук, експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк і коментарі для ВВС News Україна так прокоментував заяву секретаря РНБО: "За голосування і висловлювання депутати не несуть відповідальності. Але за дії в інтересах іншої держави, за зрадництво України відповідальність може бути", - заявив він.

"Тобто, імовірно, ідеться не тільки про факт голосування, але й про умисні дії, які шкодили Україні. Може йтися про збирання доказів слідством про якісь організаційні дії, про підбурювання, наслідком чого для Росії був відкритий шлях до зміцнення на території Криму її збройних баз", - припускає він.

Водночас Микола Хавронюк визнає, що політичні причини зіграли не останню роль і у самому рішенні РНБО. І метою могли бути спроби підвищити рейтинг влади.

"В Україні вже традиція - починати кримінальне провадження, а потім тягти рік, другий, третій, а там вже і строки давності минуть. Ідеться ж про події, що мали місце майже 11 років тому, а Кримінальний кодекс передбачає строки давності 10-15 років навіть для тяжких злочинів", - каже Микола Хавронюк.

Нагадаємо, що  ратифікацію «Харківських угод», окрім провладної коаліції у складі фракцій Партії регіонів, блоку Литвина та КПУ, підтримали також семеро депутатів блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" та дев'ять - фракції "Батьківщина".

Якби ці дві опозиційні політичні сили не дали жодного голосу, ратифікація б не відбулася.

Перелік зрадників, яких перевірить СБУ через "Харківські угоди".

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]