Рекордні $7,2 мільярда заробила Україна на експорті зерна

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українські аграрії за підсумками 2018 року скоротили експорт зернових на 0,4% порівняно з 2017 роком, до 41,7 млн тонн на загальну суму 7,2 млрд дол., що в грошовому вираженні є рекордним показником для України за всі роки незалежності.

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" з посиланням на заступника директора інституту Миколу Пугачова.

У повідомленні сказано, що загальне збільшення експорту українського зерна в грошовому вираженні призвело до його найвищої вартості в історії України - 7,2 млрд дол., в першу чергу, за рахунок збільшення експортних цін.

У прес-службі відзначили, що в 2018 році також було встановлено рекорд за обсягами експорту кукурудзи, який збільшився на 10% порівняно з 2017 роком і становив 21,4 млн тонн.

Водночас, за словами експерта, обсяги поставок на зовнішні ринки української пшениці в 2018 році скоротилися до 16,4 млн тонн.

Крім того, минулого року обсяги експорту ячменю скоротилися на чверть порівняно з попереднім роком - до 3,6 млн тонн.

При цьому, додали в прес-службі, незважаючи на порівняно малі обсяги експорту жита, в 2018 році було зафіксоване чотирикратне зростання поставок на зовнішні ринки цієї культури - до майже 100 тис. тонн.

За даними інституту, в 2018 році найбільшими імпортерами українського зерна були країни Азії, Європи та Африки. Зокрема, Єгипет в 2018 році закупив зерна в Україні на загальну суму 666 млн дол., що на 20% менше за показник 2017 року. Водночас, Іспанія збільшила закупівлі української пшениці майже на 35% порівняно з минулим роком - до 643 млн дол. Великими імпортерами в 2018 році також були Нідерланди (556 млн дол.), Китай (552 млн дол.), Індонезія (487 млн дол.), Саудівська Аравія (449 млн дол.), Італія (336 млн дол.), Філіппіни (316 млн дол.), Туніс (290 млн дол.), Марокко (263 млн дол.) і Лівія (248 млн дол.).

Відзначається, що сукупно ці держави сформували дві третини обсягу всіх закупівель української зернопродукції в грошовому вираженні. Експерт також додав, що з початку 2018-2019 маркетингового року (МР, липень 2018 - червень 2019) Україна вже експортувала понад 24 млн тонн зерна, що майже на 3 млн перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]