Рекордні $7,2 мільярда заробила Україна на експорті зерна

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українські аграрії за підсумками 2018 року скоротили експорт зернових на 0,4% порівняно з 2017 роком, до 41,7 млн тонн на загальну суму 7,2 млрд дол., що в грошовому вираженні є рекордним показником для України за всі роки незалежності.

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" з посиланням на заступника директора інституту Миколу Пугачова.

У повідомленні сказано, що загальне збільшення експорту українського зерна в грошовому вираженні призвело до його найвищої вартості в історії України - 7,2 млрд дол., в першу чергу, за рахунок збільшення експортних цін.

У прес-службі відзначили, що в 2018 році також було встановлено рекорд за обсягами експорту кукурудзи, який збільшився на 10% порівняно з 2017 роком і становив 21,4 млн тонн.

Водночас, за словами експерта, обсяги поставок на зовнішні ринки української пшениці в 2018 році скоротилися до 16,4 млн тонн.

Крім того, минулого року обсяги експорту ячменю скоротилися на чверть порівняно з попереднім роком - до 3,6 млн тонн.

При цьому, додали в прес-службі, незважаючи на порівняно малі обсяги експорту жита, в 2018 році було зафіксоване чотирикратне зростання поставок на зовнішні ринки цієї культури - до майже 100 тис. тонн.

За даними інституту, в 2018 році найбільшими імпортерами українського зерна були країни Азії, Європи та Африки. Зокрема, Єгипет в 2018 році закупив зерна в Україні на загальну суму 666 млн дол., що на 20% менше за показник 2017 року. Водночас, Іспанія збільшила закупівлі української пшениці майже на 35% порівняно з минулим роком - до 643 млн дол. Великими імпортерами в 2018 році також були Нідерланди (556 млн дол.), Китай (552 млн дол.), Індонезія (487 млн дол.), Саудівська Аравія (449 млн дол.), Італія (336 млн дол.), Філіппіни (316 млн дол.), Туніс (290 млн дол.), Марокко (263 млн дол.) і Лівія (248 млн дол.).

Відзначається, що сукупно ці держави сформували дві третини обсягу всіх закупівель української зернопродукції в грошовому вираженні. Експерт також додав, що з початку 2018-2019 маркетингового року (МР, липень 2018 - червень 2019) Україна вже експортувала понад 24 млн тонн зерна, що майже на 3 млн перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com