Ризик нападу Росії на Україну - одна з найбільших загроз світовій безпеці 2019, - ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

2019 рік може принести низку сюрпризів в стратегічній сфері, серед яких ймовірність нападу Росії на Україну.

Про це пише Пітер Еппс в своїй колонці для Reuters, передає Голос Америки.

Торговельна війна між США та Китаєм, військовий вплив Росії в Східній Європі та найбільш непередбачувана адміністрація США – фактори, які можуть стати визначними для 2019, вважає аналітик.

Аналітик пропонує стежити за такими п'ятьма питаннями в 2019 році.

1.Тристороння зустріч між президентом США Дональдом Трампом, президентом Росії Путіним та президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Про можливість такої зустрічі заявляв президент Трамп у своєму твіті в грудні. Така зустріч, на думку президента США, може стати важливою для припинення гонки озброєнь.

2. Україна, переконаний аналітик, залишається місцем, де ескалація в Європі є найбільш імовірною. Путін захопив Крим і відрізав доступ до нього новою огорожею, захопив контроль над входом до Азовського моря, побудувавши міст і тепер є очікування, що Москва спробує далі захопити територію, можливо в напрямку Маріуполя, йдеться в колонці.

3. Незважаючи на рішення суду ООН, яке відкинуло закиди Пекіна на Південнокитайське море, Китай продовжує розбудовувати військові бази на штучних островах. Операції з демонстрації сили можуть тривати і навколо Тайванської протоки, куди Вашингтон може надіслати авіаносець – вперше з 1990-х.

4. Наступний рік є ключовим для обох конфліктів, особливо після рішення Трампа вивести війська з Сирії і припинити дозаправки саудівських літаків в Ємені, наголошує видання.

5. 2018 рік приніс неочікувані прориви в дипломатії. Однак, в 2019 році потрібно буде досягати конкретних результатів, що може бути складно. Багато залежатиме від відносин США та Китаю, наголошує дослідник. Якщо торговельну війну між США та Китаєм буде врегульовано, Китай зможе використати свій вплив, щоб забезпечити спокій на Корейському півострові, якщо ж цього не станеться, можлива ескалація аж до війни в регіоні, вважає аналітик. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]