Родичі Героїв Небесної сотні бояться розвалу розслідування справ Майдану

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Родичі Героїв Небесної сотні, «Адвокатська дорадча група» та «ЄвромайданСОС» звернулись до президента Володимира Зеленського, генпрокурора Руслана Рябошапки, прем’єр-міністра Олексія Гончарука та директора Державного бюро розслідувань Романа Труби із закликом «вжити заходів для недопущення розвалу розслідування справ Майдану».

У заяві зокрема йдеться про загрозу зупинення слідства і втрати результатів розслідування у справах Майдану через позбавлення прокуратури функцій слідства, зазначає Громадське. Також автори заяви хочуть, аби розслідуванням цих справ продовжив займатися Сергій Горбатюк, якого нещодавно звільнили з посади керівника управління спецрозслідувань ГПУ.

«Надалі відповідно до закону нерозслідувані кримінальні провадження мають бути передані за підслідністю, а саме — в НАБУ та ДБР. Але ДБР не готово ні приймати ці справи, ні розслідувати їх, оскільки не має відповідного підрозділу у своєму складі. У такій ситуації передавати ці справи в ДБР, тобто «в нікуди», або віддавати їх новим слідчим, означає просто зупинити процес розслідування не менше як на півроку», — наголошується у зверненні.

Також адвокати стверджують, що додатковим навантаженням на процес розслідування і представлення державного обвинувачення в судах у справах Майдану є атестація прокурорів, яка була започаткована новим керівництвом ГПУ.

Якщо зараз не вжити необхідних заходів, то це призведе до критичних наслідків, про що вже свідчать останні судові рішення про зміну запобіжних заходів у справах Майдану, вважають автори заяви.

«Лише швидкі і злагоджені дії різних органів влади — ГПУ, ДБР, парламенту, Кабміну можуть врятувати ситуацію. Це необхідно зробити, щоб потім не було соромно перед своїми нащадками» — сказала у коментарі hromadske адвокатка Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська.

Адвокати допускають, що вирішити цю проблему можливо шляхом негайного створення окремого підрозділу з розслідування справ Майдану в структурі центрального апарату ДБР і переведення туди слідчих, які розслідували ці справи.

Автори звернення просять главу держави, прем’єра, генпрокурора та директора ДБР:

  • Невідкладно створити в структурі ДБР управління для розслідування справ Майдану;
  • Невідкладно внести зміни в закон про ДБР, які забезпечать переведення та призначення в ДБР без конкурсу слідчих і прокурорів, які входили до груп слідчих і прокурорів у кримінальних провадженнях, які передаються за підслідністю в ДБР;
  • Забезпечити незалежне і об’єктивне розслідування справ Майдану в ДБР шляхом призначення на посаду керівника новоствореного підрозділу Сергія Горбатюка.
  • Забезпечити до 20.11.2019 переведення (призначення) слідчих (Національної поліції і прокуратури) і прокурорів в т.ч. територіальних прокуратур, які входили до відповідних груп слідчих і прокурорів у провадженнях у справах Майдану до новоствореного підрозділу у справах Майдану в ДБР;
  • Гарантувати відсутність тиску і втручання у розслідування справ Майдану з боку першого заступника Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова і інших осіб;
  • Забезпечити роботу слідчих і прокурорів, які не пройшли атестацію до завершення передачі справ і формування нових груп прокурорів в межах строків для звільнення, передбачених законодавством;
  • Забезпечити швидке та повноцінне формування Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках слідчими і прокурорами, які вже були задіяні в розслідуванні і процесуальному керівництві, але без участі осіб, які перешкоджали розслідуванням у минулому.

Нагадаємо, ГПУ звільнила керівника управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка та очільника відділу процесуального керівництва Олексія Донського, бо вони написали заяви не того зразка для переатестації. Саме вони займалися справами Майдану.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com