Російські генерали Мізінцев та Істраков отримали підозру за Іловайську трагедію

|
Версия для печатиВерсия для печати

Головне слідче управління СБУ повідомило про підозру двом російським генералам, які мали відношення до організації віроломного вбивства українських військових біля Іловайська.

Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

Імена підозрюваних не називають, але їх можна ідентифікувати за вказаними посадами. Це заступник начальника генштабу Збройних сил РФ Сергій Істраков (у 2014 р. - начальник Головного штабу Сухопутних військ – перший заступник головнокомандувача Сухопутних військ) та начальник Національного центру управління обороною РФ Михайло Мізінцев (у 2014 р. - начальник Центрального командного пункту).

Їм інкримінують ч.3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність), ч.2 ст.437 (ведення агресивної війни) та ч.2 ст.438 (порушення законів і звичаїв війни).

"[Підозрювані] у серпні 2014 року, ігноруючи норми міжнародного гуманітарного права, нехтуючи людським життям, з метою досягнення своєї мети щодо окупації частини Донецької та Луганської областей України, організували та здійснили віроломне вбивство українських захисників біля м. Іловайськ під час їх виходу з оточення так званим «зеленим коридором», безпечність якого гарантувалася ЗС РФ", - вважає слідство.

Після Іловайська генерали продовжили ведення агресивної війни у 2014-2015 роках.

Україна планує оголосити їх у розшук.

Нагадаємо, 29 серпня 2014 року російські війська відкрили вогонь по українським військовим, які склали зброю після домовленостей про "зелений коридор" для виходу з оточення. Це призвело до загибелі 366 українських військових, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон, 24 – зникли безвісти.

Віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є воєнним злочином та порушує статтю 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949, що забороняє "вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу на заході та півночі України сніжитиме
18:45
У Повітряних силах запевнили, що не переводять дефіцитних фахівців в інші підрозділи
18:07
Міністерство культури? Міністерство дикунства: парафія костелу св. Миколая у Києві самотужки продовжує ліквідувати наслідки ворожого обстрілу унікального храму
17:38
"Метінвест" зупинив видобування вугілля у Покровську
17:33
Reuters повідомив про масову зупинку танкерів "тіньового флоту" через введені США санкції
17:26
Корумпована держава: нібито арештований "Гулівер" повернувся під контроль ексвласника
17:08
Група знаменитостей хочуть створити відкриту екосистему соціальних мереж без Маска та Цукерберга
16:20
Дорогий раритет: чому Агенція Міноборони купує протитанкові міни часів Другої світової
15:58
З Повітряних сил за наказом Сирського масово переводять людей у Сухопутні війська – УП
15:35
До 1100 км вглиб Росії: у Генштабі розповіли подбробиці наймасованішої атаки дронів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]