Росія несподівано запозичила в ЄС 1 млрд євро, в очікуванні санкцій, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

На тлі загострення конфлікту з Україною і загрози подальшого посилення санкцій Заходу уряд Росії несподівано вирішив вийти на ринок зовнішніх запозичень.

У вівторок Мінфін вперше за 5 років запропонував інвесторам суверенні облігації в євро, повідомляє finanz.ru.

Розміщення проходило зі швидкістю спецоперації: без попередньої «реклами» у вигляді road show близько 11.00 мск Мінфін відкрив книгу заявок на папери з погашенням в грудні 2025 року, орієнтуючи потенційних покупців на прибутковість 2,875-3% річних.

Увечері відомство відзвітувало про результати: вдалося зайняти 1 млрд євро під 3% річних. Єдиним організатором розміщення виступав «ВТБ Капітал».

Всього три тижні тому заступник міністра фінансів Сергій Сторчак говорив, що Росія в принципі не планує до кінця року знову повертатися до зовнішніх позик. Але змінити позицію і поквапитися Мінфін, ймовірно, змусила загроза санкцій, які в разі введення повністю відріжуть його від можливості залучати борг у валюті.

З урахуванням того, як пройшла операція, - її швидкість і наявність всього одного організатора, викликає питання як ринковий характер розміщення, так і широта попиту, пишуть аналітики Росбанка.

В останній раз Росія розміщувала семирічні облігації, номіновані в євро, в 2013 році. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com