Росія попри санкції на протязі останніх 17 років озброювала КНДР, — експерти

|
Версия для печатиВерсия для печати

Дані Стокгольмського міжнародного дослідницького інституту миру свідчать, що Росія в період з 1999 по 2016 рік експортувала до КНДР тисячі зразків різного озброєння. А саме: протитанкові комплекси «Фагот», зенітно-ракетні комплекси Ігла-1, бронетранспортери БТР-80, протикорабельні крилаті ракети Х-35. Але поставок з України не було.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз, повідомляє Укрінформ.

Фріз підкреслила, що дані із відкритих, авторитетних джерел, зокрема Стокгольмського міжнародного дослідницького інституту миру, свідчать, що заява про можливу причетність України до ракет КНДР не відповідає дійсності, але, в той же час, підтверджують постачання озброєння до КНДР Росією.

“З отриманого документа ми побачимо, що Північна Корея за вказаний період отримала з Російської Федерації 3 тисячі протитанкових комплексів «Фагот» (АТ-4), 1500 зенітно-ракетних комплексів Ігла-1 (Sa-16, що використовуються для боротьби з повітряними цілями), 32 БТР-80А, та 10... зразків «Kh-35 Uran/SS-N-25». Під цим маркуванням слід розуміти крилату протикорабельну крилату ракету Х-35”, - зазначається у повідомленні.

Разом з тим дані бази інститути свідчать, що за аналогічний період Україна не експортувала жодного зразка озброєння.

“Якщо постачання до підсанкційної КНДР з боку Росії можна побачити простою перевіркою відкритого джерела, то важко уявити, які зразки та технології передавалися сухопутним та морським шляхом через спільну ділянку кордону між РФ та КНДР”, - зазначила Фріз.

Нагадаємо, напередодні американська газета The New York Times з посиланням на старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Елемана та секретні оцінки американських спецслужб заявила, що успіх Північної Кореї у випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки закупівлям з "чорного ринку" потужних ракетних двигунів, ймовірно, від українського заводу "Південмаш", який історично пов'язаний з російською ракетною програмою.

Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов спростував це повідомлення, наголосивши, що Україна завжди дотримується всіх взятих на себе міжнародних зобов'язань, тому підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї.

У державному підприємстві "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" також заявили, що не постачали до Росії ні ракети, ні їхні деталі, у тому числі ракетні двигуни, а також не мають жодного зв’язку з ракетними програмами Північної Кореї.

«Аргумент»


 

 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]