Росія заселила в окупований Крим вже 250 тисяч росіян, — нардеп

|
Версия для печатиВерсия для печати

Росія звозить до окупованого Крим десятки тисяч росіян. Натомість для самих кримчан створюють нестерпні умови, щоб вони виїжджали з півострова.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук, пише Вголос.

За його словами, таким чином Кремль намагається заселити анексовані територію потрібними йому людьми.

«Для Москви представляють цінність тільки три категорії жителів півострова – персонал військової бази; зовнішня обслуга, яка допомагає забезпечувати функціонування бази; «живий щит», який використовується для прикриття агресії, а також маніпуляцій «гуманітарними питаннями» на міжнародній арені. Всі інші люди, як і сектора економіки/види діяльності, необхідні для їх життєзабезпечення, з точки зору Кремля – ​​це баласт. Російська влада послідовно здійснює заміну населення Криму, прагнучи підвищити частку лояльних громадян, ніяк не пов'язаних з Україною», – пише Тимчук.

За його словами, на українському півострові за час окупації з'явилося майже 11% росіян від загальної кількості жителів.

«Станом на 1 січня 2018 року, згідно з даними російської статистики, на півострові проживало 2 млн 346,4 тис. осіб, в тому числі в Криму – 1 млн 913,7 тис. осіб, у Севастополі – 432, 7 тис. осіб. На практиці ситуація дещо відрізняється від офіційних цифр. Так, за наявними даними, населення Севастополя становить не 430 тис., а близько 600 тис. осіб. До Криму «у відрядження» приїжджають різноманітні силовики і чиновники, яких статистика фіксує лише частково. Офіційні цифри Росстату вказують, що за 4,5 роки в анексований Крим «мігрувало» 247,5 тис. осіб. Виїхали з Криму трохи більше 140 тис. «мігрантів». За рахунок міграції Крим отримав «чистими» понад 107 тис. нових людей», – пояснив Тимчук.

Також наголошується, що більшість новоприбулих залишилася, а виїжджали (за різними мотивами) в основному місцеві жителі, які проживали в Криму до окупації.

«Навіть офіційні російські дані вказують, що населення Криму за роки окупації замінилося на близько 17%. А якщо врахувати тих, кого не відображає статистика, то заміна складе мінімум 20-25%. По суті, це вже на чверть інший Крим, якщо дивитися з точки зору населення. Нюанс в тому, що для Росії це абсолютно прийнятний сценарій», – пояснив Тимчук.

Він підкреслив, що Кремль вже мінімально наповнив окупований півострів лояльними кадрами і перейде до другої фази «освоєння»: почне системно витісняти зайвих людей, в тому числі – буйних ватників і активних пособників анексії.

«Модель буде дуже проста. Природно, ніхто не буде влаштовувати явні депортації, щоб не нариватися на звинувачення. Просто будуть створюватися нестерпні умови. А в міру відтоку громадян (щоб цей відтік не був помітний) поступово будуть «враховувати» тих, хто переїхав після 2014 року і фактично проживає в Криму, але «в списках не значиться». Що характерно, в «групу ризику» для витіснення першими потраплять ті місцеві жителі, хто знає, як насправді здійснювалася анексія, і хто допомагав її проводити», – додав Тимчук.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com