Розкрадання "Укроборонпрома": оприлюднено листування підозрюваних із детективами НАБУ і офіцером СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Скандал в "Укроборонпромі", причетність першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського (перше прізвище - Свинарчук; на фото) і його сина Ігоря до корупційної схему поставок на державний концерн стали однією з найбільших політичних подій виборчої кампанії.

Не менш скандальним стало категоричне небажання правоохоронних та антикорупційних органів розслідувати цю справу в 2017-2019 роках - маючи на руках інформацію про Гладківського, влада стала діяти тільки після виходу програми "Наші гроші", після більш ніж двох років летаргії, пише "Цензор.net", публікуючи матеріали, які можуть бути тим самим листуванням Рогози і Жукова, фрагменти якої використовували "Наші гроші", переданої в НАБУ 1 березня 2017 року.

Ключовою ланкою програми "Наші гроші" про корупційний скандал стали опубліковані фрагменти листування месенджерів і пошти Андрія Рогози і Віталія Жукова, які вилучені військовою прокуратурою. Рогоза і Жуков - фактичні власники скандальної фірми "Оптімумспецдеталь".

Частину цієї переписки Національне антикорупційне бюро отримало 1 березня 2017 року - два роки тому. І за цей час, як стверджували журналісти Денис Бігус і Леся Іванова, НАБУ не дало хід цим документам, оскільки серед контактерів Рогози і Жукова були керівні співробітники НАБУ, детективи і навіть перший заступник директора НАБУ Гізо Углава. Звинувачення Бігуса в НАБУ назвали "маніпуляцією" . При цьому управління внутрішнього контролю НАБУ відкрило службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників Бюро, пов'язаних з фігурантами опублікованого сюжету, а в будинках фігурантів провели обшуки.

"Ми не знаємо, справжні ці матеріали чи ні, однак у нас є підстави припустити, що це так, оскільки в цих текстах є фрагменти, які публікував Бігус і достовірність яких підтвердив Генеральний прокурор Юрій Луценко", - пише видання.

Перша сторінка в пакеті листування про направлення директору НАБУ Артему Ситнику матеріалів, виділених із кримінального провадження № 4201611350000102 за підписом головного військового прокурора Анатолія Матіоса точно відповідає тій першій сторінці справжнього пакету документів, яку опублікував народний депутат Борислав Береза.

Дані документи підготовлені прокурором військової прокуратури Іваном Прозорскім, прийняті НАБУ - підпис начальника детективів Андрія Калужинською.

"Переписка Рогози і Жукова зобов'язувала НАБУ провести розслідування незаконної діяльності щодо ряду осіб, і повідомити процесуального керівника САП про нові докази. У справі про шахрайство Рогоза і Москаленко є зараз подільниками. Сам Андрій Рогоза наразі є фігурантом п'яти кримінальних справ, ось перелік, складений на основі вивчення судових рішень колишнім членом Громадської ради НАБУ правозахисником Володимиром Рисенком. Звичайно, дані листування аж ніяк не є підставою для негайного висунення підозр, все це вимагає перевірки, перевірки в рамках відкритої кримінальної справи. Далеко не факт, що кожна скандальна репліка в листуванні дійсно може бути доказом вини співробітників НАБУ, але підстави для перевірки, підозри в конфлікті інтересів при розслідуванні, питання до ступеня впливу інформаторів на дії детективів і позаштатних співробітників НАБУ не можуть не виникнути", - додають у публікації.

Отже, в листуванні, згідно із записом військової прокуратури, відзначені:

  • • "Діма М": Дмитро Москаленко - співробітник СБУ Києва (зараз обвинувачений у справі про шахрайство спільно з Рогозою і ще одним співробітником СБУ Валерієм Тираном)
    • "Женя": Євген Шевченко - відомий активіст, доброволець, бізнесмен, відомий як "обличчя, що співробітничало з НАБУ за цілою низкою скандальних кримінальних справ".
    • Шкавро Вадим - на той момент директор Київського бронетанкового заводу
    • "Андрій НАБУ": під таким найменуванням в листуванні фігурує Андрій Калужинський, керівник детективів НАБУ.
    • "Діма НАБУ" - Дмитро Литвиненко - детектив НАБУ, провідний в розслідуванні в сфері оборонної промисловості.
    • Дімка Чувашкін - не встановлена ​​особа, пов'язана з Рогозою.
    • Віталій Жуков - колишній співробітник "Укроборонпрому", партнер Рогози.

Відзначається, що цілий ряд осіб, які згадуються в листуванні, військові прокурори в супровідній записці не згадали, не було про них згадок і в розслідуваннях "Наші гроші". У листуванні Рогози стає ясно, що він взаємодіяв із НАБУ не тільки по "оборонці", але і по гучних кримінальних справах по "Укрзалізниці", де у Рогози також були свої особисті комерційні інтереси, для вирішення яких він намагався використовувати свої контакти з детективами.

Бігус висвітлив у розслідуванні збройовий скандал, але не менший інтерес представляють собою матеріали про спроби Рогози і Москаленко вплинути на детективів НАБУ по ряду розслідувань на підприємствах міністерства інфраструктури і "Укрзалізниці".

"Звичайно, на цих осіб повинні були звернути найпильнішу увагу і визначити їх статус у кримінальній справі самі детективи. Якби їх, звичайно, цікавило розкриття цієї справи і викриття всіх причетних до правопорушення. Оскільки НАБУ за два роки в цьому листуванні не тільки не побачило складу злочину, але навіть не вважало цю інформацію важливою для сповіщення своїх процесуальних керівників у САП, то наша публікація розслідування нашкодити не може. А для суспільства повне знання такого роду інформації дозволить скласти цілісне самостійне розуміння того, що сталося", - йдеться в матеріалі.

Також у матеріалі згадуються такі імена як:

  • • "Ігор" - згідно з розслідуванням Бігуса, - Ігор Гладковський, син екс-секретаря РНБО Олега Гладковського, на момент подій йому лише 22 роки.
    • "ОВ" - згідно з розслідування Бігус - Олег Володимирович Гладковський, екс-секретар РНБО, найближчий співробітник і бізнес-партнер президента.
    • "Конон" - народний депутат, бізнес-партнер і особистий друг президента Петра Порошенка.
    • "Ярик" - імовірно народний депутат Ярослав Дубневич, власник компанії "КРТ", підозрюваний у кримінальній справі, відкритою НАБУ.
    • "Едік" - імовірно, помічник Дубневича Едуард Пушкаренко, власник компанії "Арго".
    • "Денис" - детектив НАБУ Денис Гюльмагомедов - веде справу про корупцію при держзакупівлях на залізниці компаніями Дубневича і Пушкаренка.
    • "Гіві", "Гізо" - Гізо Углава, перший заступник директора НАБУ.
    • "Козинак" - Віктор Козонак, колишній директор Харківського бронетанкового заводу.
    • "РА" - Роман Романов, колишній директор концерну "Укроборонпром".
    • Володимир Волохача - директор "Оптімумспецдеталь", поставлений Рогозою.
    • Максим УРЕ - ймовірно, Максим Затишний, начальник одного з регіональних управлінь Укрспецекспорт.
    • Михайло Мосін. На той час директор Житомирського бронетанкового заводу
    • Олег Лозовій - начальник служби безпеки Житомирського бронетанкового заводу, який написав доповідь про візит на завод Андрія Рогози в супроводі "Жені" - Євгенія Шевченка.
    • Олександр Глушко - заступник директора бронетанкового дивізіону концерну "Укроборонпром"

 

Як повідомлялося раніше, Рогоза визнав, що працював незаконно, але виключно з почуття патріотизму.

У четвертому розслідуванні Bihus.info журналісти звинуватили правоохоронців у кришуванні підприємців, які здійснювали незаконні поставки "Укроборонпрому", що призвело д мільярдних збитків держпідприємства.

Тим часом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ФСБ Росії перекрило всі схеми поставок комплектуючих для "Укроборонпрому".

За даними журналістів, "Укроборонпром" в 7 разів переплатив за висотоміри з РФ.

Раніше САП відкрила справу на Артема Ситника щодо причетності детективів НАБУ до корупції в оборонній сфері.

Раніше НАБУ почало розслідувати факти корупції в оборонній сфері. "Укроборонпром" назвав "некоректними" оприлюднені дані про відкати Гладковського.

Пізніше НАБУ відкрило ще одну справу щодо розкрадань в "Укроборонпромі".

Також ДБР почало розслідувати корупцію в "Укроборонпромі".

Держконцерн "Укроборонпром" і перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський має намір подати позов до суду проти журналістів програми "Наші гроші" про захист честі і гідності.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]