Розкрадання в українській енергетиці: тихцем зустрілися партнери Лужніковської ОПГ Суркіси і Луценко-прокурор

|
Версия для печатиВерсия для печати

Брати-бізнесмени Григорій та Ігор Суркіси неафішовано відвідували Генеральну прокуратуру після того, як в Україну був екстрадований екс-керівник компанії "Енергомережа" Дмитро Крючков, який може дати на них покази.

Про це повідомляють "Схеми: корупція в деталях" (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу "UA:Перший") у спецрепортажі "Команда Фі".

Машину братів-бізнесменів Суркісів, яка виїхала з території Генпрокуратури у Києві, журналісти помітили 25 квітня. 

 
У той же період з Німеччини до України був екстрадований Крючков, і були оприлюднені записи його телефонних розмов із найближчим соратником п’ятого президента Петра Порошенка Ігоря Кононенком і братами Суркісами.
Крючков разом із Суркісами є фігурантами справи НАБУ щодо розкрадання сотень мільйонів гривень із напівдержавного "Запоріжжяобленерго", записи їхніх телефонних розмов журналісти раніше оприлюднювали у розслідуванні про причетність Кононенка до афер в енергетиці.
У ГПУ на це зазначили, що 25 квітня Суркіси "перебували на особистому прийомі громадян, який здійснювався генеральним прокурором, із питань забезпечення вжиття правоохоронними органами скоординованих заходів у розслідуванні кримінальних проваджень щодо діяльності Федерації футболу України".

Таку ж версію письмово підтвердив журналістам і Григорій Суркіс.

"У цей день я був на особистому прийомі громадян генеральним прокурором України у зв‘язку із кримінальними провадженнями щодо діяльності Федерації футболу України", - написав він.

Журналісти нагадують, що 2 травня у день святкування у Відні дня народження олігарха Дмитра Фірташа, Григорій Суркіс запевняв, що "жодним чином ніколи не був з Крючковим нічим поєднаний, жодним чином з ним ніколи не займався бізнесом".

Але згодом Суркіс все ж визнав, що певні фінансові відносини між ним та обвинуваченим в оборудках Крючковим були.

"Колись одна людина, яка є для мене людиною близькою, попросила дати фірмі пана Крючкова гарантію від мого депозита. Я її надав. Надав двічі. Тобто, він отримував кошти під гарантію мого депозита – тобто кредит. Перший раз він погасив цей кредит. А другий – ні. Скажіть, будь ласка, якщо ми заробляли, як ви розказували в своїй програмі про те, що ми заробляли шалені кошти – якщо мова йшла про 4 мільйони 300 тисяч гривен, якщо я не помиляюсь, другий раз, коли я надав за проханням свого друга пану Крючкову чи його фірмі", - сказав Суркіс.

Бізнесмен не уточнив, якого друга мав на увазі.

Водночас слідство встановило, що серед підприємств, які погоджувались сплачувати за електроенергію не напряму обленерго, а саме компанії Дмитра Крючкова, були і підприємства олігарха Дмитра Фірташа. Останнього брати Суркіси називають своїм другом, хоч при цьому і заперечують, що мають з ним якісь бізнесові інтереси.

Також знімальна група "Схем" зафіксувала, що 25 квітня одразу після Суркісів закриту територію Генпрокуратури залишив і народний депутат Олександр Грановський, відомий своїми зв’язками та впливом серед правоохоронців.

 
Парламентар не зміг пояснити, що саме 25 квітня робив у Генпрокуратурі.

"Не пам’ятаю. Міг бути і на допиті, і міг бути на зустрічі", – сказав Грановський, додавши, що також "не пригадує, щоб одночасно з Суркісами відвідував ГПУ".  

У ГПУ ж відповіли, що того дня Грановський справді відвідував відомство, "користуючись правом безперешкодно відвідувати органи держвлади", але на "особистий прийом до генпрокурора не звертався".

Нагадаємо: раніше "Схеми" розповіли, що Дмитро Крючков разом із соратником президента Ігорем Кононенком, бізнесменами Григорієм та Ігорем Суркісами, а також іншими високопосадовцями, ймовірно, причетний до схем з виведення сотень мільйонів гривень з декількох українських обленерго.

У листопаді 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оприлюднили підозру Крючкову.

17 квітня Солом’янський суд Києва взяв під варту бізнесмена Дмитра Крючкова, якого 15 квітня екстрадували з Німеччини до України, з альтернативою застави у розмірі 7 мільйонів гривень – хоча обвинувачення клопотало про заставу у 346 мільйонів гривень.

Тоді ж прокурори САП заявили, що планують оскаржувати це рішення.

Але вже 19 квітня Крючкова випустили із СІЗО під заставу в 7 мільйонів гривень, яку вніс його адвокат Олександр Лисак, і зобов'язали носити електронний браслет.

Згодом суд відмовив у задоволенні апеляції САП щодо збільшення розміру застави Крючкову – і залишив її без змін.

Самі Суркіси (міноритарні акціонери напівдержавного "Запоріжжяобленерго") теж фігурують у справі Крючкова. Поки лише як свідки, але слідство офіційно досліджує їхню роль в цій корупційній схемі.

Загальновідомо, що і брати Суркіси, і Юрій Луценко є поплічниками російської агентурної "Лужніковської ОЗУ" (ФСБ).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:11
Про наступ на Харківщину та злочинну "відбудову" прикордоння
14:01
Гострий дефіцит електроенергії чекатиме на українців і влітку, і взимку
13:52
Шалене злодійство або навмисний саботаж: на українському кордоні мали бути бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, а не було навіть мін, - командир підрозділу ЗСУ Ярославський
13:02
Окупанти утворили два плацдарми на Харківщині, за дві доби захопили 100 кв. км прикордонної смуги, - Бутусов
12:54
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 12 травня
10:02
Відставка Кубракова: Єрмак та безхребетні депутати показали "F*kc you" нашим західним партнерам - Дар'я Каленюк
08:00
Росіяни просунулися майже на всіх ділянках фронту, зокрема й на тих, де їх начебто "відрізали"
20:00
У неділю без опадів і заморозків, вдень до +13-18°С
18:10
Бутусов: рф готує наступ на Нью-Йорк та Покровськ
16:14
Від блекаутів Україну може врятувати розподілена генерація: як це працює - досвід великого міста

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]