Розслідування заволодіння 20 млн дол. США «Ощадбанку» завершено САП

|
Версия для печатиВерсия для печати

Прокурорами САП 13 грудня 2019 року прийнято рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акта у провадженні за підозрою працівників АТ «Ощадбанк», колишніх працівників і бенефіціарних власників підприємств групи «Креатив» у заволодінні коштами банку в сумі 20 000 000 доларів США. При цьому детективам НАБУ надано доручення повідомити сторону захисту про прийняте рішення та про відкриття для ознайомлення матеріалів досудового розслідування.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби САП.

У вказаному провадженні до кримінальної відповідальності притягнуто 13 осіб, серед яких, зокрема:
- колишній народний депутат України 8 скликання, колишній бенефіціарний власник компаній групи «Креатив»;
- колишня директорка департаменту корпоративного бізнесу держбанку (наразі — заступниця голови правління АТ «Ощадбанк»);
- колишній начальник управління проектного фінансування АТ «Ощадбанк» (звільнився у 2015 році з держбанку);
- колишня начальниця відділу управління проектного фінансування АТ «Ощадбанк» (наразі — очільниця зазначенного управління держбанку);
- колишні бенефіціари групи компаній «Креатив»
- низка екс-службових та посадових осіб підприємств, що входять до складу цієї групи компаній, та оцінювач.

Дії 12 підозрюваних кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України. Дії колишнього народного депутата кваліфіковано як організатора злочинів, передбачених ч. 5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України.

За даними досудового слідства у період 2013–2014 років посадові особи приватних підприємств, що входили до групи компаній «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» з метою одержання і використання для особистих потреб 20 000 000 доларів США, підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на відповідну суму нібито на купівлю насіння соняшника. Після отримання коштів власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. Згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю в Україні.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com