ЄС знайшов заміну Росії: постачання зрідженого газу в Європу зі США перевищило Газпром у 5 разів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Постачання зрідженого газу із США перевищили поставки росыйського Газпрому у 5 разів, у перші дні січня нового року країни західної Європи закуповували зріджений газ обсягом 250 млн кубометрів на добу.

Такі розрахунки наводить агентство Bloomberg.

За даними операторів, які зібрало агентство, потоки на терміналах зрідженого природного газу в північно-західній Європі знаходяться на максимальному рівні з грудня 2019-го.

Більшість цього газу прийшла зі США, звідки в середині грудня через Атлантику вирушили понад 20 танкерів-газовозів, рятуючи Європу від газової та енергетичної кризи. У результаті постачання американського газу до Євросоюзу в 5 разів перевищили обсяги, які у січні своїм ключовим клієнтам качав Газпром.

За даними Eustream, середньодобовий обсяг поставок з Росії 1-9 січня впав до 54 млн кубометрів, що приблизно вдвічі нижче, ніж у ті самі дати на рік раніше.

В цей час, чекаючи відновлення поставок газу газопроводом "Ямал — Європа" до Німеччини, Газпром забронював потужності на січень майже 19 млн кубометрів. Про це свідчать підсумки сесії бронювання на GSA Platform. Очевидно, що Газпром чекав, що європейські трейдери з початку року підвищать свої ставки на довгострокові контракти.

Цього, однак, не трапилося, і за перші 11 днів нового року польський транзит упав до нуля, а на кордоні Німеччини та Польщі газопровід Ямал-Європа перевели в реверсний режим.

У результаті, за перші 11 днів нового року Газпром уже заплатив щонайменше $2 млн за порожню трубу.

Нагадаємо, Європа, як і очікувалося, пережила газову лихоманку та починає адаптуватися до нових умов. Так, наприклад, 7 січня до закриття торгів лютневі газові ф'ючерси впали майже на 14% - ціна на газ у Європі опустилася нижче за $1000 за тисячу кубометрів.

Падіння цін сталося незважаючи на те, що російська компанія-монополіст на початку 2022 року значно скоротила перекачування газу через територію України. 4 січня було зафіксовано найнижчий рівень транзиту за два роки. Такі обсяги востаннє спостерігалися у січні 2020 року.

Платити за порожню трубу у "Газпрому" вже входить у звичку. Так з 1 січня 2020 року, "Газпром" запустив "Турецький потік" і припинив постачання газу Трансбалканським газопроводом через Україну до Болгарії, Туреччини, Греції та Македонії. Цим маршрутом зараз подають лише невеликі обсяги для Румунії.

Проте російський холдинг, як і раніше, оплачує операторам болгарської та румунської газотранспортних систем колишні обсяги транзиту, оскільки вони законтрактовані до 2030 та 2024 років. Порожня труба коштуватиме "Газпрому" близько $140 млн щорічно.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]