Санкції США відправлять російських нафтовиків в кам'яний вік

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нові санкції США, анонсовані Держдепартаментом в середу, що вступають в силу з 22 серпня, стануть "гіркою пігулкою" для російських нафтовиків, які залежні від поставок закордонного обладнання.

Обмежувальні заходи, які вводяться через використання Москвою хімічної зброї для отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля, торкнуться в тому числі "передових технологій в секторі нафти і газу", повідомив Держдеп в четвер, пише finanz.ru.

В результаті, на думку експертів, під загрозою опиняться проекти як з переробки, так і з видобутку. А заборона на імпорт може негативно позначитися на можливості російських компаній продовжувати модернізацію НПЗ і розвивати нафто- і газохімію, так як в цих галузях залежність від західних технологій досить висока, а замінити їх на китайські і російські аналоги повністю неможливо.

Вже діючих санкцій було достатньо, щоб технологічна база нафтової галузі повністю зупинилася в розвитку: частка принципово нових розробок впала з 30% у 2011 році до 0% - в 2016-му. Головною проблемою стане неможливість підтримувати видобуток на старіючих родовищах.

Таким чином, експерти вважають, що до 2025 року Росія може втратити 5% від видобутку нафти, а до 2030-го - близько 10%, або 1,1 млн барелів на добу. У грошовому виразі при поточних нафтових котируваннях це 28,5 млрд доларів експортної виручки щорічно.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]