Санкції США відправлять російських нафтовиків в кам'яний вік

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нові санкції США, анонсовані Держдепартаментом в середу, що вступають в силу з 22 серпня, стануть "гіркою пігулкою" для російських нафтовиків, які залежні від поставок закордонного обладнання.

Обмежувальні заходи, які вводяться через використання Москвою хімічної зброї для отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля, торкнуться в тому числі "передових технологій в секторі нафти і газу", повідомив Держдеп в четвер, пише finanz.ru.

В результаті, на думку експертів, під загрозою опиняться проекти як з переробки, так і з видобутку. А заборона на імпорт може негативно позначитися на можливості російських компаній продовжувати модернізацію НПЗ і розвивати нафто- і газохімію, так як в цих галузях залежність від західних технологій досить висока, а замінити їх на китайські і російські аналоги повністю неможливо.

Вже діючих санкцій було достатньо, щоб технологічна база нафтової галузі повністю зупинилася в розвитку: частка принципово нових розробок впала з 30% у 2011 році до 0% - в 2016-му. Головною проблемою стане неможливість підтримувати видобуток на старіючих родовищах.

Таким чином, експерти вважають, що до 2025 року Росія може втратити 5% від видобутку нафти, а до 2030-го - близько 10%, або 1,1 млн барелів на добу. У грошовому виразі при поточних нафтових котируваннях це 28,5 млрд доларів експортної виручки щорічно.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com