Саудівська Аравія оголосила цінову війну у відповідь на зрив нафтової угоди з Росією

|
Версия для печатиВерсия для печати

Державна компанія Saudi Aramco запропонувала покупцям нафти найбільші знижки за останні 20 років і обіцяє збільшити видобуток більш ніж на 2 млн барелів на день.

Про це повідомляє Bloomberg.

Видання пише, що Саудівська Аравія планує збільшити видобуток нафти у квітні на відповідь щодо зриву угоди ОПЕК+ з Росією. У суботу, 7 березня, Ер-Ріяд знизив ціну на нафту, яку він продає на зовнішні ринки, на максимальну за останні 20 років величину, намагаючись безпрецедентними знижками спонукати нафтопереробні компанії в Європі, Азії та США купувати саме саудівську нафту, 

Вже через кілька годин після провалу переговорів у Відні Ер-Ріяд знизив так звані офіційні ціни продажу, запропонувавши рекордні знижки на деякі види сирої нафти, які він продає по всьому світу, пише агентство з посиланням на копію цінової пропозиції.

Державна нафтова компанія Saudi Aramco раз в місяць повідомляє нафтопереробникам ціну, за якою вона буде продавати свою нафту, зазвичай коригуючи її в районі від декількох центів до кількох доларів, пояснює агентство. Але 7 березня компанія повідомила покупцям, що знижує офіційні ціни на 6-8 дол за барель у всіх регіонах. 

Зокрема, Saudi Aramco запропонувала знижку у 8 дол за барель на свою нафту марки Arab Light для НПЗ країн на північно-заході Європи. Ціна бареля цієї нафти виявилася на 10,25 дол нижче нафти марки Brent. Російська нафта марки Urals пропонується з дисконтом у 2 дол за барель до цін нафти марки Brent.

Рішення Ер-Ріяда також може вплинути і на інші країни Перської затоки, які щодня експортують 14 млн барелів нафти: зазвичай виробники регіону слідують за Aramco, резюмує видання.

Нагадуємо, що країни ОПЕК+ на переговорах 6 березня не змогли домовитися і продовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Діюча угода перестане діяти з 1 квітня. Після цього всі обмеження на видобуток нафти в країнах ОПЕК і "не ОПЕК" будуть зняті. Нарощування видобутку нафти Росією буде залежати тільки від планів нафтових компаній. Каменем спотикання на переговорах стала позиція Москви, яка відмовилася поглиблювати обмеження. Без участі Росії країни ОПЕК не бачать сенсу продовжувати штучно обмежувати видобуток.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]