Сенат США прийняв резолюцію, яка засуджує провокаційні дії Росії на Азові

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сенат США в четвер увечері прийняв резолюцію, яка засуджує провокаційні дії Росії щодо України у зв'язку із захопленням трьох українських судів російськими військовими в Керченській протоці.

Як повідомляє Голос Америки, сенатори одноголосно підтримали відповідну резолюцію, яку ініціювали сенатори Рон Джонсон (республіканець) і Кріс Мерфі (демократ).

«Сьогодні Сенат почав діяти і направив Путіну чіткий сигнал, що ми не потерпимо агресію його уряду щодо України в Азовському морі. Ми рішуче засуджуємо будь-які військові дії з боку Росії, які в односторонньому порядку змінюють міжнародні правила», - додав Мерфі.

Резолюція рішуче засуджує дії Росії і закликає її звільнити затриманих українських моряків, а також попереджає, що конфронтація біля берегів Криму «дестабілізує» регіон і «сприяє подальшій ескалації».

Сенат «закликає членів світової спільноти єдиним фронтом виступити проти дій уряду Російської Федерації в Керченській протоці, оскільки вони порушують фундаментальні принципи міжнародного права, що поширюються на всі країни», - йдеться в резолюції.

У документі підкреслюється, що «поведінка уряду Російської Федерації справляє дестабілізуючий вплив на весь регіон і сприяє подальшій ескалації».

Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна й захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу», разом із 24 моряками, 3 з яких, за підтвердженою росіянами інформацією, отримали поранення.

27-28 листопада окупанти взяли усіх моряків під варту на 2 місяці.

Напередодні стало відомо, що президент США Дональд Трамп скасував свою зустріч з президентом РФ Владіміром Путіним на полях саміту G20 в Аргентині.

«Виходячи з того факту, що кораблі і моряки не були повернуті Росією Україні, я вирішив, що для всіх зацікавлених сторін найкраще буде скасувати мою раніше заплановану зустріч з президентом Владіміром Путіним в Аргентині. Сподіваюся на проведення змістовного саміту в наступний раз, як тільки ситуація вирішиться!»- написав президент у Твіттері.

Під час прес-брифінгу в Держдепартаменті, який пройшов у Вашингтоні вдень 29 листопада, зампресс-секретаря Держдепартаменту Роберт Палладіно негативно відповів на питання про можливу зустріч держсекретаря Майка Помпео з Сергєєм Лавровим, російським міністром закордонних справ під час саміту G20.

Коментуючи реакцію Трампа на «керченський інцидент», Палладіно сказав:

«Ви знаєте, про що президент написав у своїх твітах - ми ясно дали зрозуміти з цього приводу, що ми розраховуємо на повернення українських моряків і кораблів (на батьківщину). Агресія, свідками якої ми стали на цьому тижні, є неприйнятною, і (президент) послав (Росії) вагоме повідомлення», - сказав представник Держдепартаменту.

Він уточнив, що Трамп мав на увазі «ізоляцію» Росії.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]