Син Стуса плутано розповів про домовленості з авторами фільму про його батька
Автори фільму про українського поета та політв'язня Василя Стуса порушили усі домовленості щодо стрічки з його сином — Дмитром Стусом. За його словами, ще рік тому він відмовився з ними співпрацювати. Потім його «просили поговорити з авторами про проблематику». «Ми домовились, що все не буде вириватись з контексту. Але наскільки мені розповідають мої друзі і моя дружина, все це порушено». Тепер Дмитро Стус «відмовляється співпрацювати з творцями фільму про батька».
Про це Дмитро Стус повідомив у коментарі Громадському.
За його словами, близько року тому автори фільму звернулись до нього для консультацій.
«Приблизно рік тому, може менше, вони до мене звертались, я попросив сценарій, після прочитання сценарію я відмовився з ними співпрацювати, на цьому все. Я вважаю, неприйнятний сценарій — ні з етичних міркувань, ні з естетичних», — сказав Дмитро Стус.
Син поета наголосив, що «ні до режисерів, ні до фільму його власне ставлення не зміниться» навіть за будь яких умов, у тому числі, за умови повернення до фільму сцен із Віктором Медведчуком, який був адвокатом Василя Стуса.
«Люди від мого імені поширили купу заяв... Мене просили поговорити з ними про проблематику, ми домовились, що все не буде вириватись з контексту. Але наскільки мені розповідають мої друзі і моя дружина, все це порушено. А з людьми, які порушують свої обіцянки, я нічого не маю спільного», — сказав Дмитро Стус.
«Можливо їм доведеться, щоб фільм не був піратський, звертатись до мене про авторські права (з проханням надати такі, — ред.), але я й тоді не буду з ними говорити», — підкреслив син Стуса.
10 серпня стало відомо, що зі сценарію біографічного фільму про Василя Стуса, який знімають в Україні, видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».
Про зникнення персонажу Медведчука з фільму повідомив актор Геннадій Попенко. Посилаючись на акторів, що брали участь у кастингу, він заявив, що сцени з судом без попередження зникли з плану зйомок.
Сценарист фільму Артемій Кірсанов підтвердив Громадському, що персонаж Медведчука був у початковому сценарії. Водночас, про рішення скоротити певні сцени йому не було відомо.
За словами режисера стрічки Романа Бровка, таке рішення ухвалили не з політичних міркувань, а задля «емоційного спокою родини дисидента та для зменшення хронометражу». Однак Бровко додав, що у знімальної команди були побоювання отримати судовий позов від Медведчука у разі недостовірності деяких сцен.
Врешті автори фільму про Стуса пообіцяли дозняти сцену із Медведчуком.
Кінофільм «Стус» знімала компанія UM-GROUP Production за часткового фінансування Державного агентства з питань кіно.
Раніше Дмитро Стус дав зрозуміти, що у вироку його батькові винні не тільки адвокат, а й слідчі.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю в Україні хмарно, сніг і хуртовини
- 18:10
- Поліцейські, прокурори, судді, ветерани МВС - Громадська рада при Мінветі розкрила владі величезний потенціал для мобілізаційного ресурсу
- 17:15
- МКС видав ордер на арешт командувача військового крила ХАМАС
- 16:31
- Загарбники значно просунулися на сході від Великої Новосілки
- 16:14
- Журналісти підтвердили стосунки Романа Кравця (ТГ «Джокер») із Сабіною Мусіною (мережа low cost салонів G.bar), дорікнувши її дводушністю
- 16:01
- На Житомирщині офіційно завершили будівництво фортифікацій на кордоні з Білоруссю
- 15:49
- Чим натяжні стелі кращі за гіпсокартонні?
- 15:48
- У 2024 році розпочалася Третя світова війна - Залужний
- 14:34
- МКС видав ордери на арешт Нетаньягу та Галланта
- 14:32
- Натяжні стелі: що потрібно знати?
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.