Скандальний розвідник Семочка намагався допомогти Боголюбову - співласнику Приватбанку

|
Версия для печатиВерсия для печати

Родина першого замголови Служби зовнішньої розвідки, а до того – очільника СБУ Києва, Сергія Семочка перебуває у тісних стосунках із родиною Геннадія Боголюбова, співвласника «ПриватБанку» до націоналізації і партнера Ігоря Коломойського.

Про це повідомляє журналістка bihus.info Леся Іванова, автор розслідування про російські паспорти і мільйонну нерухомість родини Семочка.

Під керівництвом скандального Семочка київське СБУ вимагало оригінал аудиту Приватбанку, екс-власник якого - друг Семочка..

Про це стало відомо із соцмереж дітей Сергія Семочка та Тетяни Лисенко, яка за даними журналістів, є дружиною (офіційною чи неофіційною) Сергія Семочка.

Так, в Instagram та ВКонтакті дочки Тетяни Лисенко від першого шлюбу, Анастасії Котон, є фото з родиною, чоловіком і матір’ю, зроблене у дворі будинку Боголюбових. Це родинний будинок екс-власника “ПриватБанку” на 900 кв. м, розташований в Козині (Конча-Заспа) на вул. Вересневій. На протилежному кінці Козину журналісти Bihus.Info знайшли будинок, оформлений на Тетяну Лисенку, з якого щоранку Сергія Семочка забирає водій на чорному Ленд Крузері.

На фотографіях доньки Лисенко будинок Боголюбових можна впізнати за характерним круглим червоним дахом, водоймою впритул до стіни будинку, специфічними вітражами і аркою.

Також є фото Тетяни Лисенко і її доньки Анастасії – із собакою (вочевидь також Боголюбових), всередині цього будинку
За даними Bihus.Info, у Києві остання відома прописка чинного розвідника і екс-СБУшника Семочка теж поруч з Боголюбовими – у будинку, де щонайменше одну квартиру має дочка Боголюбова Катерина, а ще в одній раніше була приписана його дружина Олена.

Окрім того, дружин Семочка і Боголюбова поєднує земля в Криму. Під Ялтою, де раніше жили і працювали Семочко і Лисенко, влітку 2013 року дружина Боголюбова викупила під будівництво будинку земельну ділянку, яка належала дружині Семочка.

За даними українського майнового реєстру, ця купівля – остання реєстраційна дія по ділянці до анексії півострова. Разом з тим – в кадастрі земля досі числиться за Тетяною Лисенко, дата оформлення не вказана. За ким лишилося право власності після захоплення Криму Росією – поки невідомо.

Як з’ясували в Bihus.Info, у травні 2018 р., тобто коли Семочко ще керував управлінням СБУ в Києві і області – там зареєстрували дрібне кримінальне провадження по посадових особах «ПриватБанку» в період до його націоналізації, тобто коли власниками були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Провадження відкрите за статтями 191 (привласнення шляхом зловживання службовим становищем – в особливо великих розмірах організованою групою), а також 205 (фіктивне підприємництво).

За даними слідства у 2011-2015 роках службові особи банку вивели на користь неназваних третіх осіб кошти з банку у розмірі 11,53 млн грн. Здійснено це було шляхом емісії та продажу власних облігацій компанії «DrovaleLimited»- продажу та зворотного викупу даних облігацій у цієї компанії із зміненими умовами, а також шляхом надання застави іноземним банкам в кредитних договорах на користь іноземних фірм.

Про яких осіб ідеться – поки невідомо, в судових ухвалах фігурує за посадою лише керівник департаменту валютно-обмінних операцій». Однак саме в рамках цього провадження київська СБУ під керівництвом Семочка витребовувала документацію по рахунках, в т.ч. кореспондентських рахунках в іноземних банках, а також оригінал звіту (форензіка) «Kroll Associates U.K. Limited» за результатами розслідування фінансових операцій «Приватбанку».

Нагадаємо, цей звіт американської компанії містить матеріали щодо того, яким чином вимивалися кошти з “ПриватБанку” до його націоналізації. Саме цей звіт, як писало видання Insider, Ігор Коломойський намагався отримати і визнати незаконним ще до його затвердження. І саме цей звіт має допомогти Національному Антикорупційному бюро розслідувати низку епізодів виведення з банку до націоналізації сотень мільйонів доларів.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]