СКУ готовий надати $20 мільйонів на український проєкт заповідника «Бабин Яр»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Світовий конгрес українців готовий надати понад 20 млн доларів на підтримку проєкту Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», розробленого українськими істориками.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті СКУ.

«Напередодні відзначення 80-х роковин трагедії Бабиного Яру Світовий конґрес українців готовий надати понад 20 мільйонів доларів США на підтримку Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», розробленого Інститутом історії України Національної академії наук України. Видатний український громадський діяч і філантроп зобов’язався виділити щонайменше 20 мільйонів доларів для підтримки цього проєкту пам’яті. Крім того, СКУ очікує отримати додаткові зобов’язання від інших благодійників на підтримку цього проєкту меморіалізації», - ідеться в повідомленні.

В СКУ зазначають, що російські та радянські наративи спотворювали історію України, неправдиво зображаючи українців злочинцями, а не жертвами жахливих нацистських злочинів.

Там наголошують, що аби захистити історію України від політичних маніпуляцій та дезінформації, ключові меморіальні проєкти, такі як Бабин Яр, повинні бути відповідальністю виключно Української держави, а не підпорядковуватися приватним інтересам. Саме тому СКУ підтримує створення Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр” з незалежною і відповідальною перед суспільством радою директорів, призначеною урядом України.

«Історію України має розповідати український народ. Відповідальність за національні меморіальні проєкти, такі як Бабин Яр і Голодомор, повинні нести демократично обрані українські державні діячі, а не представники приватних інтересів. Фінансування цього проєкту, вплив на його управління чи контент не може надходити від осіб чи організацій, пов’язаних з Кремлем», – заявив президент СКУ Павло Ґрод.

Як зазначається, СКУ зобов’язався підтримувати розвиток ключових національних місць пам’яті у співпраці з Кабінетом Міністрів України, як зазначено в Меморандумі про співпрацю, підписаному 10 грудня 2020 року. Зокрема, меморандум визначає співпрацю та підтримку трьох музеїв в Україні: Національного музею Голодомору-геноциду, Національного меморіалу Героям Небесної Сотні - Музею Революції гідності та Національного меморіалу «Бабин Яр».

Як повідомляв Укрінформ, група громадських активістів та депутатів виступають за проведення громадських слухань щодо українського державного проєкту меморіалу трагедії Бабиного Яру. Учасник Ініціативної групи "Першого грудня", співпрезидент Ваад України Йосиф Зісельс заявив, що небайдужі активісти та депутати виступили проти російського проєкту меморіального комплексу «Бабин Яр» і розглядають російський проєкт як ще один прояв гібридної війни Росії проти України.

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" 25 січня 2021 року презентував художню концепцію майбутнього музейного комплексу в Києві, що складається із синагоги, центру реабілітації, інсталяцій та освітніх просторів. У пресслужбі центру заявили, що над концепцією працювала міжнародна група з більш як 20 авторів під керівництвом художнього директора Меморіального центру Іллі Хржановського.

Спонсорами проєкту є російські бізнесмени Михайло Фрідман, Герман Хан, Павло Фукс. Пізніше до них доєднався Віктор Пінчук. Проєкт підтримує і мер Києва Віталій Кличко.

Нещодавно міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що Світовий конґрес українців має намір інвестувати понад $20 млн в державний проєкт Бабиного Яру.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важливо

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]