США попередили партнерів РФ по «Північному потоку-2» про можливість санкцій

|
Версия для печатиВерсия для печати

США застерегли європейські країни, що проти них можуть бути введені санкції, якщо вони продовжать працювати з Росією з будівництва підводного газопроводу для збільшення поставок російського газу в Західну Європу.

Про це повідомляє Голос Америки.

Газопровід «Північний потік-2» є спільним проектом російського «Газпрому» і п'яти європейських компаній: Engie (Франція), OMV AG (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper (Німеччина) і Wintershall (Німеччина).

Передбачається, що «Північний потік-2» пройде під Балтійським морем і зв'яже Росію і Німеччину в обхід декількох європейських транзитних країн. Очікувалось, що будівництво буде завершено не пізніше 2019 року,  обсяг прокачуваного газу в країни Євросоюзу склав би до 55 мільярдів кубічних метрів.

Однак представник Держдепартаменту Хізер Нойерт у вівторок попередила європейські країни, що Закон про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій (CAATSA), прийнятий Конгресом влітку минулого року і підписаний президентом Дональдом Трампом 2 серпня, допускає введення санкцій проти компаній, що інвестують в російські проекти експорту енергоносіїв.

«Ми чітко дали зрозуміти, що компанії, що працюють в російському секторі, пов'язаному з будівництвом експортних трубопроводів, можуть піддатися санкціям відповідно до цього закону», - заявила Нойерт журналістам.

«Як багато хто знає, ми виступаємо проти проекту" Північний потік-2 ", - продовжила представник Держдепартаменту. - Ми вважаємо, що "Північний потік-2" підірве в цілому енергетичну безпеку і стабільність Європи. Він дасть Росії ще один інструмент для чинення тиску на європейські країни, особливо на такі країни, як Україна. Ми вже бачили таке, коли Росія перекривала газопровід в середині зими, позбавляючи деякі сім'ї опалення, палива, необхідного, щоб не замерзнути і готувати їжу. Ми вважаємо, що це просто неправильно».

Тим часом у Вашингтоні група з 39 сенаторів, що представляють обидві партії, закликала міністра фінансів Стівена Мнучіна використовувати CAATSA, щоб заблокувати будівництво «Північного потоку-2».

«Ми висловлюємо стурбованість у зв'язку з продовженням будівництва трубопроводу "Північний потік-2", який буде доставляти природний газ з Росії до Німеччини, - йдеться в листі законодавців Мнучіну і заступнику держсекретаря Джону Салливану. - Ми виступаємо проти "Північного потоку - 2" і закликаємо адміністрацію використовувати всі інструменти, наявні в її розпорядженні, щоб запобігти його будівництво».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
20:00
У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
18:02
"Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
16:08
На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
14:05
Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
12:08
Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]