США повідомили про замороження рахунків Дерипаски і Вексельберга на Кіпрі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Адміністрація США поставила в пріоритет роботу з юрисдикціями, через які проходять «великі обсяги російських фінансових потоків», включаючи Великобританію, Кіпр і Латвію.

Про це йдеться в доповіді Мінфіну США про протидію незаконним фінансовим потокам, пов'язаним з Росією (Report on illicit finance relating to the Russian Federation), повідомляє РБК, який проаналізував несекретну версію доповіді, опубліковану американським Мінфіном.

Зокрема, на Кіпрі, який «залишається юрисдикцією, що викликає занепокоєння з точки зору відмивання російських грошей», були заморожені банківські рахунки російських мільярдерів Олега Дерипаски і Віктора Вексельберга, йдеться в документі. Це сталося після 6 квітня 2018 року, коли Мінфін США вніс Дерипаску, Вексельберга і їх компанії до списку санкцій.

РБК направив запити в прес-службу Центрального банку Кіпру і представникам Дерипаски і Вексельберга з метою підтвердження цієї інформації. У Дерипаски є кіпрське громадянство, а Вексельберг через структури «Ренови» володіє майже 10% банку Bank of Cyprus.

Мінфін США визнав, що з початку 2017 року американська влада чинить серйозний тиск на владу Кіпру, щоб врегулювати проблему «значних обсягів підозрілих російських засобів і інвестицій», що проходять через кіпрський банківський сектор. Крім того, Мінфін США підтвердив, що в травні 2018 року влада Кіпру видали циркуляр, який наказував би місцевим банкам усунути «певні ризики незаконних фінансових потоків з боку компаній-пустушок». 

У доповіді Мінфіну США відзначається, що санкції проти Дерипаски і Вексельберга завдали їм істотної фінансової шкоди. Зокрема, статки Вексельберга скоротилися майже на $ 3 млрд, з оціночних $ 16,4 млрд за станом на 5 квітня до $ 13,5 млрд на 26 липня 2018 року, зазначає відомство, посилаючись на «надійні повідомлення ЗМІ». В результаті санкцій група «Ренова» Вексельберга була змушена скоротити свої частки в швейцарському концерні Sulzer і італійської Octo Telematics, відзначає Мінфін. Крім того, американська інвесткомпанія Columbus Nova, «яка управляє активами Вексельберга і називала «Ренова» своїм найбільшим клієнтом», була змушена істотно обмежити свої операції, йдеться в доповіді.

У квітні 2018 року Reuters з посиланням на два джерела писав, що в результаті американських санкцій заморожені активи групи «Ренова» на суму $ 1,5-2 млрд. Потім Forbes повідомляв про блокування $ 1 млрд на особистих рахунках Вексельберга в швейцарських банках.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]