США значно збільшать число військ у Польщі - Посол США у Варшаві
Сполучені Штати мають намір значно збільшити число своїх солдатів у Польщі у ситуації, коли адміністрація президента Дональда Трампа збільшує свою активність у Центральній Європі.
Про це поінформувала посол США у Варшаві Жоржет Мосбахер в інтерв’ю виданню «Financial Times», повідомляє Польське Радіо.
Вона наголосила, що американський контингент, що налічує 4 тис. солдатів, збільшиться, однак дипломатка не відповіла, чи буде розгорнута у Польщі постійна база США.
«Міністерство оборони (США) сприймає (сили 21 століття) як... більш ефективні, більш ротаційні, ніж такі, де є лікарні, будинки, і куди перевозять свої родини», — сказала Мосбахер. «Але щодо присутності, що є безперечною, і великої кількості американських солдатів тут, то саме так і є. І я думаю, що (поляки) отримують більшість того, чого хочуть», — зауважила вона.
За словами Мосбахер, збільшення кількості американських солдатів у Польщі «буде значним». «Воно перевищує сотні, сотні», — додала посол.
За повідомленнями лондонського видання, «найновішою ознакою дедалі тісніших відносин між Вашингтоном та Варшавою є сьогоднішнє підписання контракту між Польщею та США на суму 414 млн доларів на постачання ракетних артилерійських мобільних систем HIMARS.
За словами Мосбахер, «готовність Польщі відігравати роль у посиленні європейських оборонних механізмів мала ключове значення для польсько-американських відносин».
«Поляки є важливим союзником, вони івнестують свої 2 відсотки ВВП в оборону. Вони готові модернізувати свою армію на 40 млрд доларів. Ми поважаємо це», — наголосила американська посол, порівнюючи Польщу з державами НАТО, котрі не витрачають необхідних коштів на оборону.
«Ми попросили (інші країни), аби вони активізували (дії) і взяли на себе частковий тягар у 2 відсотки свого ВВП (на оборону) і вони нарікають на це. Але поляки ні. І це не залишиться непоміченим. Тому, коли мова йде про постійну присутність тут, я думаю, що вони будуть винагороджені», — наголосила Жоржет Мосбахер.
Нагадаємо також, що сьогодні опівдні у Варшаві підпишуть польсько-американський контракт на постачання ракетних артилерійських ракетних комплексів далекої дальності HIMARS. Участь у церемонії візьмуть президент Польщі Анджей Дуда та віце-президент США Майк Пенс. Договором, за програмою HOMAR, передбачене придбання 20 пускових установок з боєприпасами та супутнім обладнанням. Нове озброєння польська армія повністю отримає до 2023 року.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Погода в Україні на 5 червня: п'ятниця буде теплою
- 19:02
- Сили безпілотних систем уразили два російські локомотиви у Криму
- 18:06
- "Це абсурд": навіть Лісового обурило бажання нардепів зробити математику необов’язковою на НМТ
- 17:01
- Порошенко і Зеленський поспілкувалися російським матюччям
- 16:49
- У Києві знесли пам’ятник Михайлу Булгакову
- 15:10
- Сирський і ГУР доповіли українцям про успіхи ворога. Про 3000 "Фламінго" вони мовчать
- 14:12
- Закрили сфальсифіковану СБУ справу про держзраду проти детектива НАБУ Гусарова
- 13:13
- РФ може напасти на країни Балтії до кінця 2028 року - головнокомандувач ЗС Латвії
- 12:08
- Сергій Гнезділов: Три головні помилки командування
- 11:04
- Железняк: Як "Династію" хотіли врятувати від арешту








