Стокгольмський арбітраж відмовив Коломойському та Боголюбову у позові на $6 мільярдів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Стокгольмський арбітраж відмовився задовольнити ініційований трьома кіпрськими офшорними компаніями, пов'язаними з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, позов проти України.

Про це у Фейсбуці повідомив глава Мін’юсту України Денис Малюська.

"Пани Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з України більше 6 мільярдів (!!) доларів США та звернулись з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу.

Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив.

Відмовив повністю)))

А тепер детальніше:

Ще у 2015 році три кіпрських офшорних компанії («Littop Enterprises Limited», «Bridgemont Ventures Limited» та «Bordo Management Limited»), кінцевими бенефіціарами яких є:

Коломойський (Ігор Коломойський - на фото праворуч - А.)

Боголюбов (Генадій Боголюбов - на фото ліворуч - А.)

Палиця

звернулися до Стокгольмського арбітражного трибуналу з позовом до держави Україна.

Усі три позивачі є акціонерами ПАТ «Укранфта» та володіють 40,1009% акцій вказаної компанії.

Стягнути з держави позивачі вимагали, м’ко кажучи, немало: більше 6 шести мільярдів (!!) доларів США та відсотки, нараховані на цю суму.

Для кращого розуміння масштабу вимог: офшорні компанії намагалися стягнути з держави суму, яка перевищує усі витрати держави на освіту та науку у 2021 році або ж становить приблизно половину витрат держави на виплату пенсій.

Підставами своїх вимог позивачі вказували:

• неодноразовий відбір з газосховищ НАК «Нафтогаз України» газу, що належав ПАТ «Укрнафта», для потреб населення за заниженою ціною (в т.ч. внаслідок рішень НКРЕ/НКРЕКП) або безоплатно взагалі, як стверджують Позивачі;

• невиконання ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» рішень українських судів, які набули чинності, про повернення частини відібраного газу ПАТ «Укрнафта»;

• різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу;

• прийняття Верховною Радою України Закону України від 19.03.2015 № 272-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо зниження кворуму для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах).

Винесення рішення Стокгольмським арбітражем кілька разів відкладалося.

Відчувалося, що позивачі щось підозрюють та затягують процес.

Але сьогодні це сталося – арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції.

Коломойський, Боголюбов та Палиця отримали нуль доларів США, а не 6 мільярдів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]