Суд не став карати священника УПЦ МП за плітки про парафіян і насмішки над померлими

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Кременецький райсуд Тернопільської області закрив справу про поширення священнослужителем неправдивих чуток за відсутністю складу адмінправопорушення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 6 травня.

Начальник ГУНП в Тернопільській області Богомол просив притягнути до відповідальності священника Української православної церкви Московського патріархату.

26 лютого 2021-го на Youtube-каналі «СПЖ Союз православних журналістів» священнослужитель повідомив, що жителі села Катеринівка розпивали спиртні напої в храмі 21 вересня 2015 року та насміхався над померлими.

Зокрема, на записі на 1 хв.48 сек. є фраза: «Множество людей были избиты, унижены. А они (раскольники и боевики – ред.) цинично праздновали свою победу, оскверняя храм». Але саме по собі поширення неправдивих чуток, яке не викликало і не могло викликати паніки чи призвести до порушення громадського порядку, не становить порушення за статтею 173-1 КУпАП.

Відео на каналі «СПЖ «Союз православних журналістів» не могло в силу свого змісту викликати будь-якої паніки, так само не містить будь-яких закликів щодо порушення громадського порядку.

Тому суд справу закрив. У рішенні мова про Сергія Гладуна, який очолює Катеринівську парафію храму Святого Юрія УПЦ МП.

Міжконфесійний конфлікт у Катеринівці триває не перший рік. Парафіяни Київського та Московського патріархатів не могли поділити Церкву святого Юрія Переможця. Голова Тернопільської облдержадміністрації розпорядився, щоб громади користувалися храмом по черзі. Однак прихильники Московського патріархату відмовлялися передати ключі від храму представникам Київського патріархату, називаючи їх розкольниками.

Як пишуть ЗМІ, непорозуміння виникло після Майдану, коли «батюшка» нібито відмовився «Отче наш» читати українською і не хотів безкоштовно молитись за чотирьох хлопців із села, які загинули в АТО.

Більшість жителів села перейшли під юрисдикцію Київського патріархату. У Катеринівці зареєстрували нову релігійну громаду.

21 вересня 2015 року у свято Різдва Пресвятої Богородиці суперечка за церкву між вірянами закінчилась масовою бійкою, численними травмами у правоохоронців і відкриттям кримінального провадження.

Московський патріархат, зрештою поступився і збудував собі окрему церкву, але досі стверджує, що їх опоненти рейдернули храм за підтримки Правого сектору і спецпідрозділу МВС.

«Аргумент»


В тему:

\


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]