Суд поновив закрите керівництвом ДБР провадження про фальсифікацію справи Шеремета Аваковим

|
Версия для печатиВерсия для печати

Шевченківський райсуд Києва 5 жовтня скасував постанову слідчого Держбюро розслідувань про закриття провадження щодо фальсифікації поліцією справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

 

Про це йдеться у повідомленні у Facebook адвокатів у справі Шеремета.

Захисники вважають, що єдиний доказ причетності однієї з підозрюваних Яни Дугарь – експертиза – має ознаки фальсифікації. Це стосується, зокрема, дослідження її ходи. Захист подав у ДБР заяву про злочин і, як наслідок, у квітні було відкрите кримінальне провадження.

Однак вже у червні слідчий бюро це провадження закрив.

"Окремі посадовці Державного бюро розслідувань покривали фальсифікаторів справи Шеремета особливо завзято.

Спочатку ДБР три місяці не реєструвало заяву про злочин, ховаючись між адресами. Після нашої апеляції зареєстрували, але два місяці "порозслідували" і винесли постанову про закриття.

Ну як "порозслідували": допитали "психолога по ході" і головного слідчого, а ті сказали, що нічого не фальсифікували та й по всьому - винесли постанову про закриття.

Таке враження, що ДБР це не орган, який має розслідувати злочини МВС, а підрозділ з покриття цих злочинів.

Навіть в суді ДБР пробувало сховатися за різними адресами і розповідями про "повне і об'єктивне розслідування" - йдеться у повідомленні.

На щастя, на суддю це враження не справило, постанову про закриття справи проти фальсифікаторів скасував, направив на додаткове розслідування…

А тим часом в нас з'явилося більше матеріалів про умисну фальсифікацію обвинувачення проти Дугарь, Кузьменко, Антоненко, тож будемо доганяти".

Нагадаємо, що 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.

13 грудня 2019 року підозрювану у причетності до вбивства журналіста та одного із керівників "Української правди" Павла Шеремета Яну Дугарь відправили під цілодобовий домашній арешт.

За версією слідства, Дугарь фотографувала відеокамери біля будинку Шеремета за кілька днів до вбивства (поліція називає її "розвідницею"), а Кузьменко з Антоненком закладали вибухівку під авто Шеремета.

Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в країні.

8 січня 2020-го Апеляційний суд Києва дозволив Дугарь перебувати під домашнім арештом в Києві, а не в Дніпропетровській області.

Фото: ЕРА


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]