Супрун закликала ігнорувати фейки, які розповсюджують російські боти та тролі

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Днями американські вчені опублікували дослідження, яке стало ще одним яскравим прикладом гібридної війни Росії та її наслідків для всього світу. У Twitter російські боти та тролі кілька років поспіль поширювали брехню про вакцини та роздмухували антивакцинаторські настрої у суспільстві.

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун закликали не ігнорувати щеплення від правця та інших небезпечних хвороб. Про це написала вона на своїй сторінці у Fаcebook.

Дослідники проаналізували тисячі твітів, опублікованих між 2014 та 2017 роками. Велика кількість з тих, де йшлося про вакцинацію, була написана з фейкових російських акаунтів (https://goo.gl/wYYaqp).

Це були твіти з нісенітницями про вакцинацію, як те, що вони викликають аутизм чи вбивають людей. Також були дописи й нібито на підтримку щеплень. В такий спосіб російські тролі розпалювали дискусії щодо вакцин, які могли заплутати мільйони людей та вплинути на їхнє рішення відмовитися від вакцинації.

Подивіться на ці страшні цифри - лише за 6 місяців 2018 року в Європі на кір захворіли 41 тисяча людей, 37 людей померли (https://goo.gl/XqUQwc). Одна з причин поширення хвороби - відмова від щеплень, викликана брудними дезінформаційними кампаніями. В Україні російські боти, тролі та проросійські політики вже роками поширюють брехню про щеплення й займаються підривом вакцинації населення. Як наслідок - маємо недовіру до вакцин та спалахи хвороб.

Це важливий урок - завжди перевіряйте джерела інформації й ніколи не робіть висновки з повідомлень, які не підтверджені фактами!

Особливо пильними потрібно бути усім, хто працює в медіа. Відтепер, коли будете бачити антивакцинаторські дезінформаційні спалахи, знайте, хто за цим стоїть. Цей приклад показує, що Росія не лише зброєю підриває фундамент цивілізації в світі. Вона також підриває довіру до доказової медицини. Вакцинація - це беззаперечний і безальтернативний засіб забезпечення безпеки людства.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com