Тільки "Зараз маємо розібратися з тим, що відбулося" - Арахамія про грабіжницькі тарифи

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство енергетики розглядає варіанти зміни механізму формування ціни на природний газ для побутових споживачів.

Про це ЕП повідомив співрозмовник в Міненерго.

"Таке обговорення є, наради з цього приводу відбуваються. Кінцевого документу поки що нема, оскільки немає узгоджених позицій зацікавлених міністерств", - повідомив співрозмовник ЕП.

За його словами, серед варіантів змін - фіксація ціни на один рік з 1 лютого 2021 року до 1 лютого 2022 року.

За основу планується брати ціну на німецькому хабі NGG. Вартість ресурсу встановлюватиметься за формулою "хаб мінус" (вартість газу на торгівельному майданчику мінус транспортування до кордону України – ЕП.).

Як наголошується, ціну планується обмежити для "вразливих споживачів".

До цієї категорії віднесені споживачі, які відповідають низці критеріїв. Фактично, до "вразливих" можна віднести усіх побутових споживачів.

Щоб відмовитися від купівлі газу за вказаним механізмом, споживач повинен звернутися до свого постачальника з вимогою виключити його з категорії "вразливих споживачів".

Коли рішення може бути ухвалено?

"В понеділок, 11 січня, відбудеться чергова нарада, після якої буде зрозуміло, яким буде текст документу і коли ініціатива може бути винесена на Кабмін", - заявив співрозмовник.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія напередодні також повідомив про план антикризових заходів у зв'язку з підвищенням тарифів.

"Від імені фракції "Слуга Народу" повідомляю, що ми готуємо план антикризових заходів для вирішення проблем, які можуть виникнути через підвищення тарифів. Він буде напрацьований і оприлюднений в найближчі дні", - написав Арахамія на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, на вівторок запланована нарада з прем’єром, в.о. міністра енергетики, представниками Офісу президента і всіма, кого стосується це питання.

"Якщо потрібні будуть швидкі рішення - ми готові їх ухвалювати в будь-який час. Зараз маємо розібратися з тим, що відбулося, наскільки обґрунтоване підвищення і як у цій ситуації захистити людей", - підсумував голова фракції.

Нагадаємо: Із 1 січня в Україні зросли тарифи на тепло та електроенергію. Також у 2021 році українці платитимуть більше не тільки за газ як товар, але і за його постачання.

10 січня у низці регіонів України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів, вони продовжилися й 11 січня. Протестують, зокрема, у Харківській, Полтавській, Миколаївській і Чернівецькій областях.

Президент Володимир Зеленський сказав, що НАК "Нафтогаз України" зберігатиме низькі ціни на ринку газу та нагадав про можливість обрати будь-якого постачальника газу дистанційно.

30 грудня 2020 року спотова ціна газу в Європі за один торговельний день додала відразу 9%, вийшовши на новий максимум за останні майже два роки.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]