Трепак: В Україні — повний приватно-політичний контроль на правоохоронною і судовою системами

|
Версия для печатиВерсия для печати

Чому матеріали «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, у яких фігурують десятки політичних і державних діячів України і які розкривають корупційні механізми приходу до влади та її реалізації у приватних інтересах, не розслідують в Україні?

Свою відповідь на це питання, яке виникло на тлі судового процесу, розпочатого в США щодо відомого американського політтехнолога Пола Манафорта, дає екс-високопосадовець СБУ Віктор Требак у Фейсбук.

«Парадокс судового процесу над Манафотом полягає в тому, що США проводить масштабне розслідування, а Україна повністю заблокувала провадження щодо корупційної діяльності десятків своїх VIP-чиновників», — вважає Трепак.

На його думку, поховання справи щодо матеріалів «чорної бухгалтерії» ПР стало результатом приватно-політичних домовленостей і відбулося в інтересах Банкової та ключових фігурантів вказаних матеріалів. «При цьому це блокування відбулося завдяки незаконній передачі справи «чорної бухгалтерії» ПР від НАБУ до ГПУ. Справа, розслідування якої за законом віднесено до виключної підслідності НАБУ, під надуманим приводом у червні 2017 р. була «скинута» до ГПУ. Власне це і потрібно було усім тим, хто бачив у цій справі загрозу для себе. А така загроза за належного розслідування цієї справи є справді реальною і великою як для ключових представників режиму Януковича, так і для багатьох чільних діячів нинішньої влади», — пише екс-чиновник.

Трепак вважає, що розслідування стосовно Манафорта і судовий процес над ним засвідчує разючий контраст у питаннях права у США і Україні. В Україні наразі встановлено повний приватно-політичний контроль на правоохоронною і судовою системами. Сьогодні можна впевнено стверджувати, що, на превеликий жаль, й нові антикорупційні органи значною мірою вже знаходяться під таким контролем. Очевидно, що ті величезні суспільні сподівання, які покладалися на ці органи у питаннях очищення влади і покращення загальної ситуації в країні, не справдяться. Нові антикорупційні органи (як і новий президент) не змогли працювати «по-новому». Найприкріше і найнебезпечніше те, що керівники цих органів через особисту «величність», піар і поступове вмонтовування у загнившу політичну систему дискредитували хорошу і правильну ідею створення цих органів для системної протидії корупції.

«Повторюю ще раз те, у чому переконаний і про що говорив неодноразово: належне розслідування справи «чорної бухгалтерії» ПР дає шанс на кардинальне очищення влади і усунення першопричин політичної корупції. Ця справа – це шанс правовим шляхом виправити ту небезпечну ситуацію, у якій Україна продовжує перебувати уже багато років. Сподіватися на те, що це можна зробити виключно через наступні вибори – не варто. Треба усвідомлювати, що олігархат і корумпована влада зроблять усе можливе, щоб провести вибори за власним сценарієм», — твердить Трепак. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]