Трепак: В Україні — повний приватно-політичний контроль на правоохоронною і судовою системами

|
Версия для печатиВерсия для печати

Чому матеріали «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, у яких фігурують десятки політичних і державних діячів України і які розкривають корупційні механізми приходу до влади та її реалізації у приватних інтересах, не розслідують в Україні?

Свою відповідь на це питання, яке виникло на тлі судового процесу, розпочатого в США щодо відомого американського політтехнолога Пола Манафорта, дає екс-високопосадовець СБУ Віктор Требак у Фейсбук.

«Парадокс судового процесу над Манафотом полягає в тому, що США проводить масштабне розслідування, а Україна повністю заблокувала провадження щодо корупційної діяльності десятків своїх VIP-чиновників», — вважає Трепак.

На його думку, поховання справи щодо матеріалів «чорної бухгалтерії» ПР стало результатом приватно-політичних домовленостей і відбулося в інтересах Банкової та ключових фігурантів вказаних матеріалів. «При цьому це блокування відбулося завдяки незаконній передачі справи «чорної бухгалтерії» ПР від НАБУ до ГПУ. Справа, розслідування якої за законом віднесено до виключної підслідності НАБУ, під надуманим приводом у червні 2017 р. була «скинута» до ГПУ. Власне це і потрібно було усім тим, хто бачив у цій справі загрозу для себе. А така загроза за належного розслідування цієї справи є справді реальною і великою як для ключових представників режиму Януковича, так і для багатьох чільних діячів нинішньої влади», — пише екс-чиновник.

Трепак вважає, що розслідування стосовно Манафорта і судовий процес над ним засвідчує разючий контраст у питаннях права у США і Україні. В Україні наразі встановлено повний приватно-політичний контроль на правоохоронною і судовою системами. Сьогодні можна впевнено стверджувати, що, на превеликий жаль, й нові антикорупційні органи значною мірою вже знаходяться під таким контролем. Очевидно, що ті величезні суспільні сподівання, які покладалися на ці органи у питаннях очищення влади і покращення загальної ситуації в країні, не справдяться. Нові антикорупційні органи (як і новий президент) не змогли працювати «по-новому». Найприкріше і найнебезпечніше те, що керівники цих органів через особисту «величність», піар і поступове вмонтовування у загнившу політичну систему дискредитували хорошу і правильну ідею створення цих органів для системної протидії корупції.

«Повторюю ще раз те, у чому переконаний і про що говорив неодноразово: належне розслідування справи «чорної бухгалтерії» ПР дає шанс на кардинальне очищення влади і усунення першопричин політичної корупції. Ця справа – це шанс правовим шляхом виправити ту небезпечну ситуацію, у якій Україна продовжує перебувати уже багато років. Сподіватися на те, що це можна зробити виключно через наступні вибори – не варто. Треба усвідомлювати, що олігархат і корумпована влада зроблять усе можливе, щоб провести вибори за власним сценарієм», — твердить Трепак. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com