Тривалість життя українця нижча, ніж середня у світі – демографи

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні середня тривалість життя населення в цілому нижча за середній показник у світі.

Про це розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Елла Лібанова на форумі «Україна 30. Здорова Україна».

“На сьогодні в Україні середня тривалість життя не тільки чоловіків, а населення в цілому нижча, ніж середня по земній кулі, враховуючи Африку й інші країни», - зазначила вона, коментуючи оприлюднені на форумі дані про середню тривалість життя в Україні - 63 роки у чоловіків і 73 роки у жінок.

Водночас, Лібанова наголосила, що проблема старіння та депопуляції в Україні не найвища в Європі.

«Частка населення 65+ (років — ред.) в ЄС в середньому 19 %, в Україні — 17 %. Навантаження 60+ (років — ред.) на 20-64 (років — ред.), тобто на фактичний, реальний працездатний вік в Україні — 27 %, в ЄС — 31 %. Тобто катастрофічного я нічого такого не бачу», - зауважила науковець.

Також вона підкреслила, що депопуляція відбувається в багатьох країнах, у тому числі Японії, Німеччині, Італії, Португалії, Греції та інших країнах, де народжується менше, ніж помирає людей.

«Тому навіть якщо брати з урахуванням міграції, то також в Україні не найстрашніші цифри у світі», - пояснила Лібанова.

За її словами, основною причиною депопуляції і старіння є довготривале збереження рівня народжуваності настільки низьким, що воно не забезпечує, аби покоління батьків замістилося поколінням дітей.

«Для того, щоб покоління батьків замістилося поколінням дітей, тобто, щоб хоча б наступне покоління не було меншим за попереднє, треба, щоб на одну жінку народжувалось 2,13 — 2,15 дитини», - відзначила науковець.

Вона додала, що в Україні з 1960-х років стільки дітей не народжується, і в Європі також стільки не народжується.

«Проблема пов'язана не просто із середньою тривалістю життя, не просто із високою смертністю, а з величезною дочасною смертністю», - переконана Лібанова.

Як приклад вона навела дані 2019 року, згідно з якими із тисячі 40-річних чоловіків в Україні до 65 років не доживає 343, тоді як у Швейцарії — 81, у Польщі — 210.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 22 червня презентував загальнонаціональну програму «Здорова Україна», метою якої є збільшення тривалості життя українців.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]