"Центренерго" повернуто під контроль держави після того, як в ньому зникли 100 млрд грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

Глава ФДМ Дмитро Сенниченко оголосив про повернення "Центренерго" під контроль держави.

"Ми зробили висновки після попередньої невдалої спроби призначити нового керівника компанії, і провели одноденну блискавичну операцію: рішення суду, збори наглядової ради, внесення змін до реєстру та представлення нового керівника Центренерго Олександра Корчинського. Усе це – сьогодні, буквально за 4–5 годин", – написав Сенниченко у фейсбуці.

Колишній депутат Верховної Ради, член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко раніше повідомив, що напередодні олігарх Ігор Коломойський вивіз офіс "Центренерго" в санаторій під Києвом, який охороняється.

"Об'єкт, де тепер перебуває центральний офіс "Центренерго", перетворився у фортецю з колючим дротом, бетонними блоками й автоматниками. Усе це робиться через можливий штурм для звільнення крісла глави державної компанії від ставленика олігарха", – заявив він у своєму телеграм-каналі.

Сенниченко ніяк не прокоментував це, але виклав фотографії, що підтверджують цю заяву.

Фото: facebook.com/dmitry.sennychenko
За словами Сенниченка, наступним кроком буде встановлення реального стану "Центренерго" і перетворення компанії з "чорної діри українського бюджету, де зникли близько 100 млрд гривень із 2004 року" в привабливий для приватизації об'єкт.

На сайті ФДМ зазначається, що "Центренерго" за останні роки став "центром корупції", і на сьогодні в Єдиному реєстрі судових рішень зареєстровано понад 17 тисяч документів щодо цього підприємства.

"Центренерго" кілька разів зупиняло свою роботу; у 2004 році була спроба довести підприємство до штучного банкрутства; у 2015–16 роках відбувалися сумнівні закупівлі через компанії-прокладки РФ і ОРДЛО; Вуглегірська ТЕС припиняла роботу через штучно створений дефіцит вугілля у 2015 році.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів ще 26 лютого погодив пропозицію ФДМ про призначення новим в. о. гендиректора "Центренерго" ексменеджера компанії "ТехНова" (Чернігівська ТЕЦ) Олександра Корчинського.

Це рішення було заблоковано Окружним адміністративним судом Києва, і зняти судову заборону вдалося тільки наприкінці травня.

До складу "Центренерго" входять три ТЕС: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область), сумарна проєктна потужність яких становить 7 660 МВт, це близько 14 % від загальної потужності електростанцій України. На ТЕС компанії встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 до 800 МВт, з яких 18 блоків – вугільні, а п'ять призначені для використання газомазутного палива. Державі належать 78,289 % компанії.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com