У Ахметова заявили, що Хорошковський був кінцевим бенефіціаром у приватизації «Укртелекому»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Компанія СКМ (належиь Рінату Ахмєтову)  заявляє про те, що кінцевим бенефіціаром компанії EPIC, яка приватизувала "Укртелеком" через ТОВ "ЕСУ" в 2011 році, був бізнесмен Валерій Хорошковський (був на той момент главою СБУ).

Про це заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" директор з міжнародних зв'язків і відносин з інвесторами СКМ Джок Мендоза-Вілсон.

"У свідченнях Пітера Гольдшайдера як керівного партнера групи EPIC і Роберта Шетлер-Джонса (обіймав пост заступника голови наглядової ради Group DF, що об'єднує активи Дмитра Фірташа - ред.) вказувалося, що Хорошковський був кінцевим бенефіціаром EPIC (пізніше - Raga) на момент приватизації і саме він стояв за цією компанією. Дивно, що SCM Financial повинна була щось ще доводити за наявності таких зізнань з боку самої Raga", - сказав Мендоза-Вілсон.

Він заявив, що вважає правильним, щоб саме Raga/EPIC давала арбітражу пояснення щодо обставин участі особи, на той момент обіймав посаду глави СБУ, в приватизації "Укртелекому" за участю його партнера Дмитра Фірташа.

Мендоза-Вілсон також звернув увагу на певні неузгодженості у фінансовій стороні угоди.

"Давайте подивимося ще глибше. Ціна приватизації "Укртелекому" в 2011 році - близько $1,3 млрд. Свідки з боку Raga в арбітражі і Денис Горбуненко в своїх останніх інтерв'ю стверджують, що $300 млн з цієї суми EPIC і Хорошковський позичили в пана Фірташа і його компанії Picabo. Питання: хто дав решту $1 млрд на приватизацію "Укртелекому"? Навряд чи хтось повірить, що у EPIC і Пітера Гольдшайдера були вільні гроші в такій кількості для приватизації активу в Україні ", - підкреслив він.

За словами Мендози-Вілсона, EPIC був австрійською сімейною консалтинговою та інвестиційною компанією з невеликими активами в сфері нерухомості і телекомунікації в Східній Європі. Він також заявив, що йому складно повірити, що П.Гольдшайдер зміг би залучити у західних інвесторів $1,3 млрд для купівлі "Укртелекому".

Як повідомлялося, Високий суд Лондона 23 квітня розгляне апеляцію СКМ на рішення LCIA щодо спору з Raga на $820 млн про купівлю "Укртелекому".

Кіпрська Raga Establishment (до цього носила ім'я Epic Telecom Invest Ltd. і виступала від імені австрійського фонду EPIC власником ТОВ "ЕСУ" - покупця "Укртелекому" під час його продажу державою в 2011 році) в 2016 році подала позов до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA), звинувачуючи SCM Financial Overseas Limited (SCM FO) у сплаті лише $100 млн з $820 млн за укладеною в 2013 році угодою про перепродаж "Укртелекому". SCM FO заявляла, що Raga не виконала інвестиційних зобов'язань, взятих під час приватизації. Мова, зокрема, про створення телекомунікаційної мережі спецпризначення для українських урядових установ. Восени 2017 року Raga отримала рішення лондонського суду про виплату їй SCM FO $760 млн основного боргу і $60,4 млн відсотків і судових витрат.

Вимогу про заморозку активів Ахметова Raga пояснила низкою транзакцій SCM FO в 2014-2016 роках, які, на думку позивача, були проведені зі збитками. СКМ заявляє, що ці угоди були нормальною комерційною практикою, а збитки були пов'язані з кризовою ситуацією в Україні в ці роки. Видання FT з посиланням на власника Raga Дмитра Горбуненка, який купив компанію в 2013 році, вказувало, що в цю справу може бути залучений ще один великий український бізнесмен - Дмитро Фірташ, чия Group DF брала участь у частковому фінансуванні купівлі "Укртелекому" під час його приватизації і якій Raga заборгувала близько $300 млн. Видання додавало, що хоча Горбуненко придбав Raga у 2013 році, переговори про придбання Р. Ахметовим "Укртелекому" почалися ще в 2012 році "за запитом" тодішнього президента України Віктора Януковича. За даними агентства "Інтерфакс-Україна", Горбуненко останнім часом наближений до Д. Фірташа, зокрема, він був присутній на засіданні австрійського суду щодо екстрадиції Фірташа до США в 2017 році.

Як повідомлялося, Фонд держмайна України (ФДМ) за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" ТОВ "ЕСУ" за 10 млрд 575,1 млн грн (на той момент - близько $ 1,3 млрд).

Однак у 2017 році ФДМ звинуватив "ЕСУ" в невиконанні інвестзобов'язань, зокрема у вкладенні $450 млн інвестицій і переданні державі спецмережі зв'язку, і до середині грудня домігся в судах двох інстанцій рішення про повернення 92,79% акцій у держвласність. Власник "Укртелекому" заявив про намір подати касацію.

Паралельно з "ЕСУ" судяться державні Ощадбанк і Укрексімбанк, які в 2013 році придбали його облігації більш ніж на 4,2 млрд грн і тепер вимагають їх погашення і виплати за ними відсотків.

Згідно з даними у системі розкриття інформації НКЦПФР, ТОВ "ЕСУ" за дев'ять місяців 2017 року скоротило чистий збиток у 8,2 рази порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 0,13 млрд грн, проте накопичений непокритий збиток до кінця вересня досяг 6, 89 млрд грн, виторгу не було. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції - акції "Укртелекому", вартість яких у балансі оцінено в 10,8 млрд грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.

Зобов'язання "ЕСУ" за облігаціями, які мали бути погашені в березні-2017, на кінець вересня минулого року становили 6,42 млрд грн (з них основна сума - 4,4 млрд грн), із поверненої фінансової допомоги "Укртелекому" - 0, 74 млрд грн, нерезидентів - 3,53 млрд грн. "Укртелеком" за дев'ять місяців 2017 року наростив чистий прибуток майже в 2,6 рази порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 0,64 млрд грн за скороченні чистого доходу на 2,7% - до 4 млрд 627,71 млрд грн.

Компанія СКМ 8 січня подала апеляцію на визначення окружного суду Нікосії (Кіпр) про заморожування активів її власника Рината Ахметова на $820 млн. Слухання у справі призначено на 27 лютого, зазначено в статті Financial Times з посиланням на компанію.

27 грудня 2017 року окружний суд Нікосії наказав заморозити активи українського бізнесмена Ріната Ахметова на $820,5 млн у вимогу Raga Establishment екс-глави правління збанкрутілого Родовід-банку Дениса Горбуненко, яка звинувачує SCM Financial Overseas Limited (SCM FO) Ахметова в недоплати за покупку "Укртелекому", повідомила Financial Times.

 За матеріалами: theinsider.ua


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]