У Держдепартаменті США заявили про загрозу зриву судової реформи в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Держдепартаменті США наголосили, що судова реформа має вирішальне значення для зміцнення верховенства права та залучення іноземних інвестицій в Україну. На питаннях судової реформи в Україні зосередиться і місія МВФ.

Державний департамент США наголошує на загрозі зриву судової реформи в Україні. Про це йдеться в повідомленні на сайті Держдепу від четверга, 16 вересня, зазначає Deutsche Welle

"У липні Україна ухвалила історичний закон, який дає можливість провести справжню реформу судової системи. Міжнародні партнери визначили висококваліфікованих експертів для підтримки відновлення головного судового органу України, Вищої ради правосуддя (ВРП), відповідно до цього закону. Проте 13 вересня Рада суддів України відмовилася делегувати українських суддів для участі в процесі, що загрожує зірвати обіцянки про реальну судову реформу в Україні", - заявив спікер Держдепу Нед Прайс.

Він наголосив, що судова реформа має вирішальне значення для зміцнення верховенства права та залучення іноземних інвестицій в Україну.

Представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джеррі Райс 16 вересня на брифінгу у Вашингтоні зазначив, що місія МВФ під час роботи в Україні зосередиться, зокрема, на питаннях реформ у судовій системі країни.

"Ми зосередимося на питаннях, пов'язаних зі зміненням управління та автономності роботи Національного банку, реформи у судовій сфері, відновленням та посиленням антикорупційної структури, а також забезпеченням стійкого фіскального стану", - сказав Райс.

Нагадаємо, місія МВФ почне роботу в Україні у віртуальному форматі у другій половині верЧитайте також: есня. За словами Райса, фонд і надалі працюватиме з українською владою щодо виконання домовленостей, визначених поточною програмою stand-by, яка завершується в кінці року.

Водночас Райс не назвав строки виділення наступного траншу для України та не повідомив про можливе продовження програми. Між тим український прем'єр Денис Шмигаль повідомляв, що транш у розмірі 750 мільйонів доларів США очікується у грудні. При цьому Шмигаль назвав три ключові пункти для продовження співпраці з МВФ: судова реформа (закон про Вищу раду правосуддя - Ред.), закон про посилення кримінальної відповідальності за несумлінне декларування і законопроєкт про Національне антикорупційне бюро. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]